Політичним та юридичним абсурдом назвав народний депутат України Владислав Голуб твердження опоблоківців щодо тиску в Україні російськомовних громадян, який, нібито, прописали у законопроекті про мову. Депутати від «Опозиційної платформи – за життя» такий законопроект назвали антиконституційним, бо він, мовляв, порушує права російськомовних. Про це йшла мова у програмі телеканалу Newsone, де взяли участь народні депутати.

Нагадаємо, 25 квітня Закон  «Про забезпечення функціонування української мови як державної» ухвалила Верховна Рада України. Його підтримали представники БПП, Радикальної партії, Самопомочі, ВО Батьківщини та Народного фронту, а також позафракційні нардепи. Хвилю обурення документ викликав у Опозиційного блоку. Голова ВР Андрій Парубій має підписати законопроект у вівторок 14 травня. Але за словами спікера у парламенті вже зареєстрували чотири постанови щодо скасування мовного закону. Втім більшість парламентарів вважають, що не повинні дати жодного шансу, щоб в Конституційному суді поставили під сумнів закон про українську мову. 

Так, в ефірі каналу депутат опоблоківець Євген Балицький заявив: «Згідно ст.10 Конституції України людина має право розмовляти рідною мовою. Я був проти цього закону і нині Опозиційний блок подав у Конституційний суд відповідне подання щодо скасування закону».

Втім нардеп Владислав Голуб зауважив, що не варто спекулювати на різних поняттях – мові державній і мові рідній, бо саме у ст. 10 Конституції йдеться, що державною мовою в Україні є українська.

«В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської і інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. У мене багато російськомовних друзів і я жодного разу не був свідком тиску на громадян, які розмовляють російською. А українська мова, як і інші символи державності, є обов’язковим атрибутом державотворення. Тому твердження про порушення прав російськомовних – це юридичний і політичний абсурд»,- зазначив нардеп Голуб.

Нардеп Олексій Рябчин, уродженець Донеччини, стверджує, що на сході країни законопроект про мову підтримала більшість громадян: «У законопроекті врегульована ситуація і щодо людей, які не є частиною україномовного простору і потребують додаткової допомоги у володінні українською мовою. Я бачу по людях зі сходу, що всі сприймають українську мову як державну».

Не менш важливим учасники програми Владислав Голуб, Олексій Рябчин та Олена Сотник вважають і свій обов’язок як народних депутатів України володіти державною мовою.

«Верховна Рада є найвищим законодавчим органом у політичній системі нашої держави, а тому її представники, дотримуючись законодавства, мають володіти державною мовою, публічні виступи оголошувати саме державною мовою і загалом бути взірцем дотримання законодавства України»,- підсумував депутат Голуб.