Уже традиційно на початку червня, на березі дренажного каналу відбувся міський відкритий туристсько-спортивний, військово-патріотичний зліт учнівської молоді, в якому взяли участь понад 130 учасників.

Про це пише «Kanos» із посиланням на інформацію депутата Канівської міської ради Миколи Козина.

Під час зльоту, який відбувався з 1 по 4 червня, учасники 14 команд випробовували себе на витривалість та спритність в п’яти видах змагань на дистанціях: «Туристська смуга перешкод», «Спортивне орієнтування», «Водний туризм», «Військово-спортивна гра «Заграва» та «Козацький гарт».

 


У межах військово-спортивної гри «Заграва», гравці долали перешкоди заболоченої місцевості за допомогою жердин, підлазу, купин, надавали першу медичну допомогу потерпілому та транспортували його на ношах. Учасники пройшли етапи «путанка», «метелик», «козацьку переправу», «метання гранати», «влучний стрілок», «спорядження магазину АК патронами», одягання протигазу на потерпілого та транспортування із зони ураження, стрибки зі скакалкою.

 


У «Туристській смузі перешкод» змагання відбувалися на паралельних перилах, навісній переправі, спуску-підйомі та траверсі схилу, переправі по колоді з використанням спеціального туристського спорядження. На дистанції «Водний туризм» учасники зльоту змагалися на байдарках, долаючи навісні ворота як умовні перешкоди.

 


На дистанції «Спортивне орієнтування» юні туристи підтвердили вміння користуватися топографічною картою, продемонстрували знання з історії рідного краю.

Змагання «Козацький гарт» включали в собі командні ігри з перетягування линви та волейбол. Також учасники змагалися у конкурсах із художньої самодіяльності, кашоварів, представлення команд та на кращий туристський бівак. Новацією в програмі зльоту став захід «Тато, мама, я – туристська сім’я».

Загалом у змаганнях взяло участь 7 команд з числа сімей вихованців КМЦТ.

 



Своїми враженнями від цьогорічного зльоту поділилися безпосередні учасники заходу:

Анна Олійник, мама вихованця Владислава Олійника:

- Моя дитина в захваті від цих трьох днів, проведених на зльоті. Було багато спортивних корисних пізнавальніх ігор, змагань… Діти купалися, грали в ігри, ходили на байдарках. Окремо треба відзначити організацію заходу: наметове містечко, побут, харчування - все було на високому рівні.

Світлана Чередник, мама вихованця Іллі Чередника:

- Вперше брала участь у туристсько-спортивному зльоті. Враження неймовірні! Адреналін, емоції, які я бачила в очах дітей, не зрівняти ні з чим. Три доби я жила життям своєї команди. Я бачила і сльози, і страх, і сміх… І не даремно – 8 призових місць з 10-ти у нашої команди! Вважаю, що такі змагання корисні не лише для дітей. Батькам також варто хоч іноді їх відвідувати. Це робить нас ближчими до наших дітей.

Ілля Чередник, вихованець КМЦТ:

- Я не вперше їздив на туристський зліт. Але цього року наша команда була найдружніша. Я зрозумів, що найважливіше не сила, а команда і підтримка друзів. Наприклад, на конкурс «перетягування линви» ми взагалі не покладали ніяких надій, тому що в нашій команді не було силачів. Але завдяки моїм батькам і керівнику команди, які показали нам техніку, тренували нас, підтримували – ми вибороли ІІ-ге місце.

Оксана Макарова, вчитель Канівської школи № 6:

- Я з своїм класом вже третій рік поспіль беремо участь у міському туристському зльоті. Для нас це перевірка на витривалість, дружбу, взаємодопомогу. Всі дні були насичені змаганнями, конкурсами: спортивне орієнтування, водний туризм, художня самодіяльність, конкурс кашоварів та багато інших. Дітям не було, коли сумувати, а найголовнішим прикладом і об’єктом наслідування для них стали дорослі: колектив педагогів Канівського міського центру туризму та команда канівських десантників. Вони завжди допоможуть, покажуть як правильно поставити намети, надати медичну допомогу на конкурсі, пройти водні ворота на байдарці.

Георгій Кривіцький, вчитель фізичного виховання ЗОШ №1:

- Даний захід позитивно впливає на фізичний стан дітей. Перебуваючи у лісі, біля багаття, діти загартовуються, оздоровлюються, стають впевненішими в собі, в своїх силах, піднімається їх бойовий дух. Фізкультурники міста вдячні Центру туризму за щорічне проведення зльоту.

Михайло Кулєшов, головний інженер КП «Управління ВКГ», учасник бойових дій в зоні АТО:

- Я вперше був учасником туристського зльоту, і… захопився цим дійством. Це такі живі, справжні емоції – переживання, жага до перемоги, азарт! Побажання до організаторів - збільшити бодай на один день програму. Затрати на проведення зльоту будуть ті ж, а дитяче задоволення збільшиться врази! Наступного року я обов’язково приєднаюся до організації заходу.

Тетяна Дорошенко, директор Канівського міського центру туризму:

- Дуже відрадно, що цьогорічний зліт проведено спільно справжніми однодумцями, патріотами нашого міста, які допомагали безпосередньо в постановці таборів, дистанцій, працювали в суддівстві, приєдналися до загальної справи заради виховання молодого покоління, показали свій досвід і вміння, приклад сімейних відносин і роботи в колективі.

Відтак організатори - працівники Канівського міського центру туризму висловлюють вдячність помічникам з виконавчого комітету Канівської міської ради, відділу освіти, КП «Місто», ВКГ «Управління ВКГ», Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги, ДП «Золотоніське лісове господарство», Канівського відділення поліції, Канівської міськрайонної організації ТСОУ, ТОВ «ЕРГОПАК», ГО «Канівський союз ВДВ», МГО «Міжнародний союз козацтва», а також депутатам міської ради, вчителям, батькам вихованців, друзям і випускникам.

Фото – Канівського міського центру туризму