Школярі з Донеччини набиралися життєвої енергії та насолоджувались відпочинком у Каневі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію організатора подорожі, волонтерки Ірини Рожкової.

За її словами, до Канева завітало 27 школярів та 3-є супроводжуючих-вчителів із Красногорівської ЗОШ №5, яка знаходиться у Мар’їнському районі Донецької області.

Рідне місто дітлахів знаходиться на лінії зіткнення в 7 км. від Донецька та перебуває під постійними обстрілами. До початку бойових дій у місті працювало 5 шкіл, але всі вони постраждали з початком бойових дій, тож частина дітей виїхала, а дехто почав навчатися дистанційно.

 


Наразі у ЗОШ № 5 навчаються діти з усіх шкіл (бо інші – зруйновано). Водночас, уже цього літа місцеві чиновники планують відремонтувати ЗОШ № 4, що суттєво розвантажить ЗОШ № 5, де навчаються одночасно кілька класів в одному кабінеті.

Доставляють клопоту містянам й інші проблеми. Закрите єдине містоутворююче підприємство, відсутній газ, питна вода, часто вимикається світло.

Відтак, у канівських волонтерів виникла ідея прийняти у Каневі делегацію школярів із Красногорівки. До організації задуму долучилося чимало небайдужих людей – від депутатів всіх рівнів, міської влади, освітян, громадських організацій, активістів, представників бізнесу та релігійних організацій міста.

 


Так, депутат ВРУ Владислав Голуб оплатив делегації проїзд потягом у обидві сторони, депутат облради Віктор Полозов забезпечив автобус для проїзду із Києва, приватний підприємець Руслан Болсунов забезпечив харчування, директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Ольга Форостяна надала подарунки гостям, члени ініціативної групи об`єднання «Самопоміч» провели спортивні змагання та пригостили дітей смачною польовою кашею, а соціально відповідальні канівські підприємці Іван Глушко та Віталій Чамата, власники кафе «Freedom», пригостили гостей смачною піцою.  Проживання делегації було організовано на базі Канівської ЗОШ №3.

 



За тиждень проведений у Каневі, діти встигли побувати на екскурсіях у Києві, Чигирині, Переяславі-Хмельницькому, відвідали місцеві музеї, три дні провели у таборі «Сонце над Дніпром», де навчалися плавати на байдарках, орієнтуватися на місцевості, займатися риболовлею, альпінізмом, взяли участь у численних майстер-класах.

 


«Дуже хотілося б, щоб подібні заходи відбувалися систематично, щоб цей позитивний досвід перебирали й інші навчальні заклади та міста. У перспективі плануємо залучити окремі родини, щоб вони брали до себе дітей на проживання на декілька тижнів. Ці школярі, попри свій невеличкий вік вже є «дітьми війни», для них це не гра, там швидко дорослішають, в них зовсім інший погляд, хоча вони все одно діти і швидко відтануть від нашої з Вами любові, небайдужості», - зауважила організатор заходу Ірина Рожкова.

А також додала: «маю віру, що ця клята війна, загальна біда, не приспали в нас людяність! Скільки ще таких шкіл на лінії зіткнення, невже мирна Україна не відгукнеться і не влаштує дітям з цих територій мирний відпочинок?!Подаруємо нашим дітям хоча б трохи свого тепла, запросимо їх і надалі відвідати наші міста, що б це стало гарною традицією, дуже сподіваюсь, що колись вони запросять нас в свої мирні міста».