Як відомо, перше, що робить будь-яка команда кандидата перед стартом виборчої кампанії – проводить соціологічне опитування на окрузі. Отримані дані – чесні, бо для внутрішнього користування. 

Після того, як стало зрозуміло – хто лідер симпатій виборців, хто – знаходиться посередині, а хто аутсайдер, вибудовується тактична схема роботи. Завдання тут два – як збити рейтинг лідеру і як підняти власний за обмежений час виборчих перегонів. 

Майже в усіх випадках для зниження підсумкового результату фактичного лідера використовується реєстрація на окрузі кандидатів-двійників. Це люди, чиї реальні прізвища, ім’я та по-батькові повністю співпадають з аналогічними даними одного з кандидатів. У 100 % випадків «двійники» ніколи не бували на території округу. 
Показовим у цьому відношення є ситуація на 197 ТВО. Якби фаворитом симпатій виборців був, для прикладу, Віктор Полозов – то серед кандидатів вже зареєструвався ще один Віктор Полозов. Коли б це була Людмила Русаліна – була б ще одна Людмила Русаліна. Може навіть не одна…

Але зайвих полозових та русаліних у бюлетені не буде. Бо днями Центрвиборчком зареєстрував кандидатом у нардепи по 197 ТВО власника телеканалу «Всесвіт» Владислава Голуба. Він проживає в Києві, і ніколи не мав ніякого відношення до 197 ТВО. 

Реєстрація телевізійника Владислава Голуба – найпереконливіший доказ того, хто є реальним лідером на окрузі. Це – чинний народний депутат Владислав Голуб. Саме йому конкуренти, що дихають навіть не в потилицю, а сопуть на солідній відстані, підсунули другого Голуба. Не виключено, що з’явиться третій і навіть четвертий. 
Ці зальотні птахи навряд чи проводитимуть системну роботу й не розгортатимуть своїх передвиборчих штабів. Їхнє завдання одне – бути в бюлетені для голосування поруч з нардепом Владиславом Голубом. Може якась підсліпувата бабуся не розбереться і поставить «пташечку» біля «зальотного» Голуба…

Як свідчить практика українських виборів, реально кандидати-двійники відбирають у фаворитів кілька десятих відсотка. Тому серйозного впливу на підсумковий результат ці «птахи» не матимуть. 

Виборцям слід просто уважно читати те, що в бюлетені буде написано поруч з прізвищем кандидатів. 

У свою ж чергу, аномальне зростання кількості Голубів на 197 ТВО прямо вказує на те, хто є незаперечним фаворитом на виборах до Верховної Ради 21 липня…

 

Пост у Facebook, опублікований на сторінці українського поета, перекладача, політолога Володимира Цибулька