Урочисте відкриття меморіальної дошки Почесному громадянину міста Михайлу Іщенку відбулося у п’ятницю, 10 листопада на території Канівської багатопрофільної лікарні. На захід зібралися медики, представники виконавчого комітету міської ради, громадських організацій, працівники Шевченківського національного заповідника, духовенство, краєзнавці, поети та небайдужі канівці.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Михайло Єфремович увесь вік пропрацював у Канівській центральній районній лікарні. Зробив значний вклад у розвиток мережі медичних закладів Канівщини. Окрім того, чоловік був великим краєзнавцем. Проводив краєзнавчі дослідження нашого краю, вів активну громадську роботу. Одним із перших надав обґрунтування для присвоєння Каневу статусу міста обласного підпорядкування.   

«Михайло Єфремович не лише професійно здійснював лікарську діяльність, а й був людиною з великою душею і серцем. Людино, якій була не байдужа наша історична спадщина, наше минуле та доля України. Десь 9 місяців тому члени наших громадських організацій вирішили, що ця людина вартує того, щоб його величезний внесок увіковічити. Так, на  кошти благодійників, громадськості та пошановувачів творчості ми виготовили меморіальну дошку, яку сьогодні урочисто відкриваємо», – відзначила громадська діячка Віра Носенко.

Право відкрити меморіальну дошку надано сину Михайла Іщенка – Володимиру Іщенку та громадському діячу Олександру Гнучому. Освятив місце отець Сергій Нікітін. Радник міського голови Микола Москалець нагадав присутні важливі здобутки Михайла Іщенка, як знаного медика та краєзнавця.

«Змінюються покоління, змінюються історичні віхи, але пам'ять про таких людей, як Михайло Єфремович має жити у наших серцях завжди», – наголосив Микола Москалець.

Серед присутніх були давні друзі і соратники Михайла Іщенка. Це, зокрема, директор музею «Смолоскип» Віктор Тупілко та онук Максима Рильського – Максим Георгійович. Вони ділилися спогадами, читали вірші, споглядали на портрет чоловіка, вирізьблений на меморіальній дошці… Згадували, адже доки ми пам’ятаємо – ці люди завжди залишатимуться з нами. По завершенню заходу у бібліотеці Шевченківського національного заповідника відбулася презентація книги, присвяченої світлій пам'яті Михайла Іщенка «Олекса Гірник. Документи і матеріали».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відзнакою «За заслуги перед містом Канів» посмертно нагородили трьох військових.