Сьогоднішнє позачергове сесійне засідання Канівської міської ради, в ході якого мало бути розглянуте питання створення Канівської ОТГ, так і не вдалося розпочати.
Про це інформує спеціальний кореспондент «Kanos».
Нагадаємо, саме сьогодні у порядку денному розгляду депутатського корпусу стояли два питання – «Про надання згоди на створення Канівської міської об’єднаної територіальної громади із центром об’єднання у місті Канів, до складу якої входять Канівська міська та сільські територіальні громади населених пунктів Пекарівської, Яблунівської, Хмільнянської, Литвинецької та Конончанської сільських рад Канівського району» та «Про внесення змін до рішення Канівської міської ради «Про міську програму забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2016-2017 роки».
Перед відкриттям сесії, до народних обранців звернувся голова регламентної комісії міської ради Юрій Гамалій, який зауважив, що сьогодні депутати розглядають дуже важливі питання.
«Від цього питання залежить розвиток міста, як ми будемо розвиватися – чи ми будемо «консервуватися» і варитися у своєму борщі, чи ми будемо розвиватися і йти спільно з іншими громадами. Від нашого голосування, це якраз і залежить. Якщо згадати результати голосування березневої сесії про прискорення процесу об'єднання, можна зробити висновок, що ми не маємо сьогодні достатньої кількості голосів. Це підтверджують результати розгяду цього питання на комісіях, де депутати «нашорябівських фракцій» підтримували об’єднання у такому форматі, як пропонує РДА», - констатував Юрій Андрійович та запропонував не голосувати за відкриття сесії, а натомість призначити нове позачергове засідання.
І хоча реєстрацію в залі прошли 28 представників депутатського корпусу та міський голова, сесійне засідання відкрити так таки дійсно не вдалося. Адже під час голосування за його відкриття, відповідну ініціативу підтримало лише 15 місцевих обранців. Ще шестеро під час голосування «утрималися», а п’ятеро пдепутатів висловились «проти».
«Мені дуже боляче за сьогоднішню ситуацію. Ми до цієї сесії йшли 20 років, якщо не більше. Мені сьогодні соромно перед нашими жителями, перед громадами тих сіл, які вирішили з нами об'єднуватись. Наші нащадки дадуть оцінку сьогоднішній ситуації. Я не знаю, що за цим стоїть – особистості, якісь партійні справи, - потрібно йти вперед. Це не нормально, коли депутатати ставлять особисті інтереси, вище інтересів канівської громади», - зауважив після цього секретар міської ради Сергій Ткаченко.
Натомість Пекарівський сільський голова Тетяна Корнієнко висловила переконання, що у сьогоднішній ситуації частково винен канівський міський голова Ігор Ренькас.
«На останній нашій зустрічі я запропонувала сільським головам зустрітися із головами фракцій. За два роки я не маю жодного уявлення про позицію голів фракцій. Необхідно, щоб ми спільно обговорили ситуації і напрацювали якесь бачення», - резюмувала вона.
В свою чергу сільський голова Литвинця Галина Погрібна вкотре акцентувала, що саме Канів зацікавлений в об’єднанні із населеним пунктом, який вона очолює.
«Ми не просимося до вас. Я не вірю у те, що місто засипле Литвинець грошима. Ми не сидимо на місті, у нас освітлені вулиці. Наше кладовище можна поставити у зразок канівському кладовищу. Наші вулиці також можна поставити у зразок. Ви подали ініціативу стосовно об'єднання два роки назад, а те, що ви робите сьогодні, нас всіх насмішило», - з іронією констатувала очільниця Литвинця.
Крім того, Галина Погрібна зауважила, що готова перейти до рішучих дій: «Я завтра зберу сесію сільської ради і на цій сесії ми відмінимо рішення про виділення землі під кладовище. Вислухавши те, що у вас тут робиться, я на погодження не піду».
Не менше обурення було і в словах Яблунівського сільського голови Віктора Огородніка. За його словами, рішення про об'єднання громад далося місцевим мешканцях непросто. Також сільський очільник висловив здивування, що представники депутатського корпусу, зокрема й провладної партії Блоку Петра Порошенка, не виконують указ Президента про об’єднання громад та не голосують за відповідне рішення.
В свою чергу екс-депутат Канівської районної ради Леонід Грищенко висловив припущення, що те, що сьогодні відбувалося у сесійній залі, є наслідком недолугої виборчої системи.
«У депутатський корпус пройшли депутати, які не перемогли на своїх округах, тому вони, звичайно, будуть триматися за свої мандати».
Водночас депутат міської ради Василь Коломієць запропонував перейняти досвід Верховної Ради та провести сигнальне голосування за відповідне питання, результати якого опублікувати у місцевих ЗМІ, та підтримати сільських голів в організації зустрічі із очільниками фракцій.
Відтак після емоційних виступів та невідкритої сесії, очільники депутатських фракцій спільно із сільськими головами провели робочу зустріч у кабінеті міського голови. Сам же Ігор Ренькас зауважив, що позачергову сесію стосовно створення ОТГ обов'язково проведуть, але не сьогодні.