Обласні фахівці здійснили забір проб води у Каневі та проводять підрахунок мертвої риби.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.
26 червня 2019 року на звернення громадян та повідомлень у ЗМІ, щодо замору риби в Канівському водосховищі, спеціалістами Держекоінспекції Центрального округу та Черкаського рибоохоронного патруля проведено обстеження берегової лінії від межі Київської області (пристань Бучаки) до села Пекарі та відібрано проби поверхневої води.
При обстеженні берегової лінії на межі з Київською областю було виявлено більш чисельну кількість загиблої риби ніж в акваторії нижнього б'єфу Канівської ГЕС. Температура води становила 29°С, концентрація розчиненого у воді кисню від 7,7 до 4,5 мгО2/дм3 (норма ГДК не менше 4).
У місці відбору проб поверхневої води спостерігалось «цвітіння» води, що може бути однією з ймовірних причин замору з врахуванням високих температур повітря та води. Вода в межах Черкаської області при візуальному обстеженні має природню прозорість. Повний гідрохімічний аналіз поверхневої води проводиться протягом п’яти діб, про що буде повідомлено додатково, по можливості в найкоротший термін.
Черкаський рибоохоронний патруль проводить підрахунок загиблої риби в межах Черкаської області. Щодо ситуації, яка склалася, направлено телефонограму на Столичний округ про вжиття заходів реагування в межах Київської області.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що під Каневом масово гине риба.
Чого вони саме з гесу на перевірку вирушмли?
Якби вона була з верхнього бьєфу то значна яастина була
б перемелкна