Після нехарактерного для цього часу тепла метеорологи прогнозують нічні заморозки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя у Facebook.

Південний антициклон організував на Черкащині аномально теплу і майже суху погоду. Середньодобові температури повітря сягали +14º..17º, що відповідає середині травня, а поверхня грунту прогрівається аж до 40º, а це цілком дозволяє все ж розпочати ремонт розбитих автодоріг в області.

Така компенсація за березневу вологу і холод має як свої позитивні, так і негативні наслідки. Так, аномально тепла і практично суха погода призвела до швидкого прогрівання і висушування верхніх шарів грунту та залишків рослинності. Саме тому, вже на сьогодні на Черкащині оголошено штормове попередження про надзвичайну 5 класу пожежну небезпеку.

Відтак, 16-17 квітня наша область ще перебуває в аномально-теплій та без істотних опадів погоді. Температура вночі +8+10º, а вдень +19+21º.

Проте, південний антициклон під натиском Балтійського циклону відступатиме. І хоча сам центр циклону буде північніше, його холодний атмосферний розділ із середи впливатиме на наш регіон, тому чекаємо невеликий дощ, подекуди грози та похолодання на 3-5º.

20 квітня на ґрунті та місцями у повітрі прогнозуються заморозки 0-4º. Тому садівникам вже зараз слід готуватися до обкурювання квітучих дерев.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що рятувальникам довелося боротися із двома пожежами.