Аномально тепле повітря Африканського походження разом із сонячним променями сприяло температурній аномалії, яка в останні дні березня спостерігається вперше в історії метеорологічних спостережень на Черкащині.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Встановлені рекорди середньодобової, мінімальної та максимальної температур.

Температурний фон «злетів» до +15..+17º, що вище клімату на 10-12º і відповідає третій декаді травня. Дуже тепло було вночі +8..+10º, вдень літні +24..+26º.

Окрім аномального тепла, рвучкі південні вітри транспортували до нашого регіону пил із Сахари. Тож небо стає жовто-сірим, закриваючи першоквітневе сонце. Раніше виніс сахарського пилу спровокував погіршення якості повітря у країнах Середземномор’я, зокрема в Італії.

Перші дні квітня розширюють географію температурних рекордів.

2 квітня температурна аномалія збережеться: вночі +10º..+12º, вдень високі +23..+25º. Місцями короткочасний дощ, гроза.

Надалі південний  синоптичний процес зміниться на західний і до нашого регіону почне надходити вологе атлантичне повітря. Прогрів якого зумовить термодинамічну нестійкість атмосфери, а це грози. Тож при гуркотінні грому зберігаємо спокій. Температурний фон знизиться на 2-4º.

3-4 квітня - місцями короткочасні грозові дощі. Температура вночі +6..+8º, вдень +15..+17º.

5 квітня - без опадів. Температура вночі +2..+7º, вдень +11..+16º.

На Черкащині триває пожежонебезпечний період. Тому слід уникати підпалів сухої рослинності, які шкодять не лише усьому живому, а й забруднюють атмосферне повітря. За статистикою, саме у весняні місяці відбувається найбільша кількість загорянь в екосистемі. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що травнева погода завітає на Черкащину наприкінці березня.