Міський голова Ігор Ренькас зупинив дію рішення депутатів щодо утворення 3 старостинських округів у межах Канівської міської територіальної громади. Відповідне розпорядження було підписано у четвер, 4 листопада.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.  

Рішення «Про утворення старостинських округів Канівської міської територіальної громади» було прийнято підчас продовження чергового засідання сесії Канівської міської ради у вівторок, 2 листопада ц.р. Відтак, «за» утворення 3 старостинських округів (Межиріцький, Хмільнянський та Яблунівський) проголосувало 14 депутатів – фракції Європейська солідарність, Опозиційна платформа – За життя, Батьківщина та Партія Зелених України.

Слід зазначити, на розгляд депутатам виконавчим комітетом міськради було підготовлено проєкт рішення про утворення 4 старостинських округів у межах Канівської громади: Межиріцького (с. Межиріч, Лука, Бабичі), Хмільнянського (с.Хмільна, Хутір Хмільна, Пекарі, Михайлівка), Конончанського (с. Кононча, Гамарня) та Яблунівського (с. Яблунів).

Міський голова Ігор Ренькас закликав депутатів дослухатися до думки жителів сіл, які були присутні на сесійному засіданні та відстоювали право на збереження Яблунівського та Конончанського старостинських округів. Але нехтуючи зверненнями громадян, більшість депутатів, не зважаючи на фінансове обґрунтування витрат на утримання старостинських округів, вирішила «по-своєму», забувши про людей.

– Нас обирали люди і ми повинні працювати, в першу чергу, для них, а не переслідувати свої власні амбіції, – наголосив міський голова Ігор Ренькас.

Як зазначив керуючий справами Володимир Святелик, рішення, прийняте міською радою по даному питанню не захищає права людей жити краще, а створює лише перепони, які необхідно буде долати.

До слова, пропозицію про утворення не 4, а 3 старостинських округів – Межиріцький (с. Межиріч, Лука, Бабичі), Хмільнянський (с.Хмільна, Хутір Хмільна, Пекарі, Михайлівка) та Яблунівський (с. Яблунів, Кононча, Гамарня) запропонував депутат Сергій Ткаченко, аргументуючи свою пропозицію економією бюджетних коштів.

Але, слід додати, що таке рішення може призвести не до економії, а навпаки до збільшення витрат на утримання старостинських округів. Адже додаткового фінансування потребуватиме перевезення громадян сіл Конончі та Гамарні, в село Яблунів тричі на тиждень (з часом відстою автобуса в селі Яблунів протягом всього 2 годин), а це близько 80 тис. грн. щомісяця, як мінімум. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чверть мільйона гривень передбачили у міському бюджеті на підтримку військових-контрактників.