23-річна Ірина ексклюзивно розповіла журналістам видання «Kanos» більш детально про свій кулінарний «шлях», участь у проєкті та плани на майбутнє.

Як виникла ідея взяти участь у проєкті «Мастер Шеф»?

Мастер Шеф, це давно забута мрія, яку я собі не дозволяла і в яку не вірила. Готувати любила завжди і робила це кожного дня, але не сприймала це захоплення серйозно. Відверто кажучи, з початком повномасштабного вторгнення я почала жити щодня, як востаннє і робити все для себе. Коли я побачила кастинг на 12 сезон «Мастер Шеф», відчула сильне бажання все ж спробувати, і як бачите - не дарма!

 

Як себе позиціонуєш у «кулінарному світі»? Які страви вважаєш «коронними»?

Я знаходжусь на початку формування свого кулінарного стилю, вважаю себе ще аматором, хоча вже працюю кухарем, в кльовому київському закладі (але це поки що мій маленький секрет ). Своєю сильною стороною вважаю своє естетичне бачення краси, а головне - сучасна презентація страв. Найкраще в мене виходять страви ті, ідеєю яких я натхненна. Українські класичні страви у сучасній авторській подачі.

 

Який твій головний меседж на проєкті?

«Мастер Шеф» - це не тільки про кулінарію, а ще про взаємини між людьми, про силу волі, наполегливість і сміливість. На проєкті я показувала, що попри страх і невдачі - треба вперто йти вперед і не опускати руки, що попри «змагання» - треба залишатись людиною доброю і щирою, і головне, - кулінарія - це справжнє мистецтво.

 

Які враження від участі у проєкті, суддів та учасників?

Зараз я в 20-ці найкращих кухарів-аматорів 12 сезону Мастер Шеф, ще не знаю, що мене чекає попереду, але вже натхненна від змоги навчатись у суддів, чути їх поради і критику. Знайомлюсь з учасниками і знаходжу собі друзів, на проєкті, щоб проходити цей шлях пліч-о-пліч. Купую нові кулінарні книги, вивчаю класичні рецепти і мрію про перемогу, і про можливість показати свою концепцію в суперфіналі.

 

Що порадиш «кухарям-аматорам»?

Рівняйтесь на професіоналів і намагайтесь дорости до їх рівня. Розвивайте свою надивленість, щоб розуміти, що зараз відбувається в сучасній світовій кулінарії. Читайте багато, не шкодуйте на якісну літературу, а рецепти шукайте в інтернеті - англійською. І головне - багато готуйте, кулінарія це про постійну практику. Беріть теоретичні знання, відразу закріплюйте практикою , а потім - не бійтесь експериментувати. 

Які у тебе враження від Канева?

Я переїхала з Києва до Канева в 2020 році, щоб залишитись тут надовго і черпати натхнення від природи. Ще в дитинстві, коли з сім’єю приїжджали на дачу, у село Пекарі, я була в захопленні від краси цього міста. Мені подобається особлива атмосфера цього міста, де так красиво, тихо і дуже багато творчих людей. І хоч зараз я повернулась до Києва, я часто буваю в Каневі, бо вже просто не можу жити без цього маленького містечка.

 

На сайті проєкту «Мастер Шеф», зазначено, що у майбутньому Ірина мріє відкрити у Каневі ресторан автентичної Черкаської кухні на новий лад.

Тож побажаємо Ірині успіху у кулінарних теренах, успішного засвоєння секретів приготування страв відомих кухарів та винайдення власних фішок та рецептів. Вболіваємо за цю яскраву учасницю!