У громадянській мережі «Опора» роз’яснили, скільки бюлетенів будуть видавати на місцевих виборах 2020 року для мешканців міст, сіл та селищ, де кількість виборців становить 10 тисяч і більше, не населення, а саме виборців у реєстрі станом на 1 серпня 2020 року.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням інформацію «Опори».

Загалом, у більшості міст виборець на дільниці отримає 4 бюлетені. В одному з цих бюлетенів треба буде обирати серед прізвищ кандидата на посаду міського голови, а в решті бюлетенів - проголосувати за партію та в сусідній клітинці вписати номер кандидата від цієї ж партії.

Але можуть бути винятки, наприклад, виборці Житомира, Кривого Рогу, Кропивницького, Полтави, Херсона отримають по 5 бюлетенів, бо, крім стандартного набору, мають ще вибори до районних у місті рад. До цих бюлетенів також треба буде вносити дві позначки - традиційну «галочку» за партію та в сусідній клітинці вписувати номер кандидата від цієї ж партії. Також 5 бюлетенів отримають деякі виборці на Чернігівщині, але за інших обставин. В одномандатному виборчому окрузі №208 у цей же день відбуватимуться довибори до Верховної Ради. Бюлетень буде звичний - із прізвищами кандидатів. Такі бюлетені отримають виборці Бахмацького, Борзнянського, Куликівського, Менського, Талалаївського та частини Ічнянського районів.

Також винятком із загального підходу щодо кількості бюлетенів, проте дещо в інший бік, є столиця. Так, у Києві виборці отримають по 2 бюлетені - лише для голосування за міського голову та за депутатів міської ради. Також по 3 бюлетені отримають виборці, які мають виборчу адресу на підконтрольних українській владі території Донеччини та Луганщини - для голосування за очільника свого населеного пункту, за депутатів до місцевої ради та за депутатів до районної ради. Виборів до обласних рад там не буде.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ЦВК затвердила склад Канівської міської територіальної виборчої комісії.