Цокольні приміщення музею Тараса Шевченка руйнуються та потребують термінової реставрації. У межах програми «Велике будівництво» спрямували кошти на ремонт, однак вистачить їх хіба що на гідроізоляцію.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Суспільного.

Виконувачка обов’язків генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко відзначила, що стіни та стеля у цих будівлях полущені й уражені грибком, вологість, впливає і на збереження фондів, і на здоров'я працівників та відвідувачів.

За словами завідувача відділу реставраційної майстерні Анатолія Кононенка, вщент заіржавіли навіть металеві двері. І це за шість років після встановлення. Приміщення колишньої кав'ярні для відвідувачів музею також в аварійному стані.

«Можливо, щось не так із сумішшю, на яку покладені блоки. Через них після опадів через землю просочується вода, потрапляє на вхід і в службові приміщення», – зазначив він.

У такому ж стані й дві виставкові зали, розташовані теж на цокольному поверсі, розповіла завідувачка відділу охорони пам'яток історії, культури та природи Віта Дзима. За її словами, у 2003-2010 роках на Тарасовій горі проходили, згідно з постановами Кабміну та указу Президента, масштабні ремонтно-реставраційні роботи:

«Площа музею збільшилася вдвічі від того, що зробили ці підземні площі, мансардний поверх, але в результаті не якісно виконаних гідроізоляційних робіт ми відразу, в листопаді, після здачі в експлуатацію Будинку музею Шевченка, почали відчувати проблеми, пов'язані з надмірними опадами».

На додаткові виставкові зали працівники музею дуже розраховували, додала Віта Дзима. Нині 200 квадратних метрів втрачено. Під загрозою і підземні прибудови, зауважив головний інженер музею Володимир Усов.

«Протікання загрожує тим, що виходять з ладу інженерні споруди, а обладнання іржавіє», – розповів він.

Для усунення недоліків будівництва протягом останніх десяти років створили не одну комісію, розповіла Віта Дзима. Висновок актів обстеження – потрібно зробити гідроізоляцію стін, розв'язати питання відводу води з прибудинкової території, а ще – поремонтувати дах, карниз і піддашок.

У межах програми «Велике будівництво» цьогоріч заповідник отримав шість мільйонів 609 тисяч гривень на виготовлення науково-проєктної документації та дослідження прорахунків попередньої. Усього на проєкт мають спрямувати 16 з половиною мільйонів гривень, розповіла виконувачка обов'язків гендиректора заповідника Валентина Коваленко.

«Цього не вистачить. Можливо, вистачить тільки на гідроізоляцію», – зауважила вона.

Є певні проблеми й на території Тарасової гори, додала пані Валентина. Зокрема, потріскалася плитка, яку неякісно поклали, та із комплексом сходів, який будувався ще у 70-х роках.

Коли саме розпочнеться реставрація та допоки триватиме, Валентина Коваленко прогнозувати не береться.

Грибок на стінах і вода в приміщеннях: музей на Черкащині потерпає від неякісних ремонтів

Грибок на стінах і вода в приміщеннях: музей на Черкащині потерпає від неякісних ремонтів

Нагадаємо нещодавно ми писали  про те, що канівський колектив «Тайфун» здобув призову місця на міжнародному фестивалі (фото)