Під час проведених одночасних оглядів 10 культових споруд Черкаської та Уманської єпархій, спецпризначенці виявили бібліотеки з прокремлівською літературою, символіку терористичного об'єднання «новоросії», пропагандистські брошури та газети.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

Було знайдено листування з московським патріархом кирилом, молитви за нього та відома російська молитва-гімн «боже, царя храни», пропагандистська література, де заперечувалося існування УПЦ (КП) та стверджувалося, що її створила «атеїстична влада та СБУ».

На території Красногірського Свято-Покровського жіночого монастиря було виявлено прапор так званої «новоросії» - конфедерації терористичних організацій «л/днр», фото єпископів московського патріархату та значну кількість літератури з прославлянням «русского народа и русской земли».

Правоохоронці виявили на території єпархій служителів церкви, які постійно підтримують зв'язок з громадянами рф. Наразі всі контакти перевіряються співробітниками СБУ.

Крім цього, виявлено значну кількість банківських карток, походження яких представники духовенства не пояснили. Здійснюються перевірки та встановлення власників банківських рахунків.

За результатом проведених безпекових заходів вилучені матеріали направлено на експертизи для встановлення всіх обставин та вжиття процесуальних дій.

Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією.

На зображенні може бути: текст «PA новороссия воля TPA служба безпеки украни»

На зображенні може бути: 1 особа, у приміщенні та текст «сбу служба безпеки украйни»

На зображенні може бути: текст «2XO служба безпеки украни»

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 2 людини, книга та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа

Немає опису світлини.

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: книга та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини

На зображенні може бути: 6 людей

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що СБУ проводить безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП) на Черкащині, зокрема й у Канівському Успенському соборі.