У селі Прохорівка Канівського району громада приєдналася до Православної церкви України. За вихід із Московського Патріархату виступили двісті п’ятдесят мешканців села.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію «5 каналу».

«Починаючи з 2014 року ми вже  не згадували патріарха Московського Кирила у молитвах. Це була наша принципова позиція, не тільки моя особиста, а позиція всіх вірян нашого приходу. Після того як був вручений томос, сама громада почала мене  навіть підштовхувати в деякій мірі, щоб я швидше їхав оформляти документи»,– розповідає  Сергій Олексієнко, священик Православної церкви України.  За приєднання до Православної церкви України зібрали 250 підписів, проти не голосував ніхто. Священик рішення підтримав.

«Ми Українці і  я хочу щоб була українська церква,  – висловлює свою думку прихожанка тутешньої церкви. – Як я можу молитися за Кирила, як він благословляв солдатів російських на те, щоб вони вбивали наших воїнів».

Тепер громада Прохорівки належить до незалежної української церкви. Однак не всюди зміна підпорядкування проходить так швидко і без проблем, експерти виділяють кілька складних регіонів. У Вінницькій і Волинській областях завозили тітушок, щоби зірвати збори. На Житомирщині кидали листи у поштові скриньки з погрозами до тих, хто спробує перейти. В Запорізькій області тамтешній митрополит Лука назвав тих, хто хоче перейти, іудами.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Президент України у Черкасах представив Томос.