У Канівському центрі первинної медико-санітарної допомоги від початку року медики фіксують зростання рівня захворюваності на туберкульоз серед пацієнтів.
Про це повідомляє Kanos із посиланням інформацію Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги.
Директорка Канівського ЦПМСД Наталія Горьова наголошує, що під час війни, масового переміщення і скупчення людей зростає ризик виникнення і розповсюдження усіх відомих інфекційних хвороб.
«Війна – це ще й про поширення усіх відомих інфекційних хвороб. Таких як:поліомієліт, кір, правець, вірусний гепатит В, коронавірус, туберкульоз та багато інших», – зауважила Наталія Горьова.
Зокрема, за даними Канівського ЦПМСД у минулому році на туберкульоз захворіло 23 особи. З них – 10 по Каневу та 3 по населених пунктах Канівської громади. Вже за перші місяці нового року фахівцями зафіксовано 5 нових випадків захворювання.
«Туберкульоз дуже активно шириться, тому ренгенографія та анкетування, з метою виявлення хвороби на ранніх стадіях є обов'язковим», – наголошує медик.
Відтак, фахівці центру закликають, аби не допустити зростання випадків хвороби серед населення та задля своєчасного виявлення недуги, при появі таких симптомів як: кашель або покашлювання більше 2-х тижнів, підвищена втомлюваність та слабкість, підвищена пітливість (особливо вночі), втрата ваги з невизначених причин, підвищення протягом останнього часу температури тіла (має значення навіть незначне підвищення до 37-37.2С), задишка при незначному фізичному навантаженні, контакт із хворим на туберкульоз протягом останніх 6 місяців, наявність хронічного захворювання шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет або інше захворювання, що призводить до зниження імунітету, наявність серйозного стресу, прийом препаратів, які можуть знижувати імунітет (глюкокортикостероїди, хімієтерапія тощо) – зверніться на консультацію до сімейного лікаря.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що консультаційний центр для внутрішньо переміщених осіб планують створити у Каневі.