У кабінеті Канівського міського голови Ігоря Ренькаса було організовано зустріч з представниками місцевого підприємства «Клуб сиру», під час якої говорили про вплив на екологію виробництва, зокрема, про водозабір підземних вод.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.  

ТОВ «Клуб сиру» представляли: директор Канівської філії ТОВ «Клуб сиру» Олександр Танана, провідний інженер з охорони праці Олена Савченко, заступник директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» Богдан Василенко, начальник відділу екології ТОВ «НВП «Укргеологстром» Оксана Луцька. Також у заході взяли участь начальник управління з питань ЖКГ та екології Тетяна Стадник, директор КП «Управління ВКГ» Володимир Цюкало.

На сьогодні, за словами представників підприємства, Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» має на балансі шість експлуатаційних свердловин, глибина яких від 50,0 м до 151,0 м. За останні 5 років проведено цілий комплекс робіт з геологічного вивчення по кожній свердловині і в 2018 році отримано заключення від Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України.

Експерти постановили, що вцілому можна відбирати до 1,92 тис. м3/ добу з усіх свердловин. Найближчі 25 років за такої експлуатації виснаження водоносних горизонтів не відбудеться, жодної шкоди довкіллю не спостерігається. 

Разом з тим у документі наголошено на необхідності проведення регулярного моніторингу за кількістю і якістю відібраної води.

«Для цього підприємство уклало договір з ТОВ «НВП «Укргеологстром». Ми щомісячно беремо аналіз води, проводимо контрольні заміри рівнів підземних вод. Сьогодні максимально допустимого рівня зниження виснаження водоносного горизонту не спостерігається. Тобто експлуатація всіх шести свердловин  є раціональною і не несе негативного впливу на навколишнє природне середовище», - повідомив заступник директора ТОВ «НВП «Укргеологстром» Богдан Василенко.

Директор КП «Управління ВКГ» Володимир Цюкало повідомив, що наразі започатковується облік, в тому числі й Канівської філії ТОВ «Клуб сиру», не тільки по постачанню води, а й по водовідведенню.

Збільшувати забір чи будувати нові свердловини «Клуб сиру» планів на сьогодні не має. У випадку технологічних проблем підприємство має домовленість з комунальним підприємством про підключення до центрального водогону.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що «Клуб сиру» підозрюють у незаконному використанні води.