В останні дні грудня утримається спокійна, аномально тепла без істотних опадів погода. Середньодобові температури 3-5° тепла, що вище норми на 5-7º. Температура вночі 1° морозу - 4° тепла, вдень 2-7° тепла.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За прогностичними розрахунками, новорічна ніч 2024 року очікується не по сезону теплою 2° морозу-3° тепла. У перший день нового року температура 2-7° тепла. На сніг розраховувати не варто.

Однак, потенціал зими ще не вичерпаний, і вже є прогнози на відчутне похолодання ближче до Водохреща, 6 січня.

Характерна особливість поточного року, що вперше за всю історію спостережень, всі місяці були із температурою в межах та вище норми. Холодних не було.

 Цьогоріч метеорологи зафіксували такі особливості погоди на Черкащині:

Зима  – одна з найтепліших за всю історію метеорологічних спостережень, з кількістю опадів переважно в межах норми, без стійкого снігового покриву та сильних морозів.

Весна - тепла із кількістю опадів в межах норми.

Літо  - тепле із кількістю опадів в межах норми. На рідкість воно було спокійним щодо небезпечних агрометеорологічних явищ, що призводять до загибелі сільгоспкультур та зменшення врожаю.

Осінь - аномально тепла із значною кількістю опадів.

Причина - рекордне потепління Атлантичного океану, яке зафіксували науковці та домінування зональних синоптичних процесів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі провели футбольний турнір «Кубок Віталія Святуна» (фото).