До Черкаського рибоохоронного патруля 02.08.2021 року надійшла інформація про загибель водних біоресурсів на річці Рось в районі села Яблунівка Звенигородського району.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаського рибоохоронного патруля.  

Спеціалістами Черкаського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Державної екологічної інспекції Центрального округу та головою благодійного фонду «СейвРось» було здійснено виїзд на місце події для проведення обстеження ділянки річки.

Під час візуального обстеження на даній ділянці вода мала спецефічний затхлий запах. Також, слід зазначити, що на момент обстеження спостерігався підхід молоді риби на поверхні води.

На момент обстеження виявлено 584 екземплярів загиблих водних біоресурсів, а саме: окунь – 556 екз., щука – 11 екз., судак -7 екз., карась – 6 екз., бичок -1 екз та плітка – 3 екз..

Спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу було виміряно вміст розчиненого кисню у воді та температуру води, в результаті чого встановлено, що рівень розчиненого кисню у воді становить від 0,5 мг/л - 4мг/л. Також, відібрано проби води на гідрохімічний аналіз для встановлення причин загибелі риби .

Окрім того, Управлінням Державного агентства рибного господарства у Черкаській області направлено відповідні листи до Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області , Черкаської ОДА, Державної екологічної інспекції Центрального округу з метою встановлення причин загибелі водних біоресурсів та вжиття відповідних заходів в межах повноважень.

Надіємось на швидке встановлення причин загибелі риби та вирішення питання щодо ліквідації наслідків та недопущення повторного замору.

Черкаський рибоохоронний патруль закликає громадян при виявлені явищ загибелі риби терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» Управління: (063) 896-65-93 , (0472) 31-02-76.

На зображенні може бути: водойма

На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та текст «черкаський рибоохоронний патруль»

На зображенні може бути: природа, дерево та водойма

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у 5-ти кілометровій зоні Канівської ГЕС браконьєр за ніч виловив понад 800 штук риби (фото).