Депутати Канівської міської ради навіть з третьої спроби не змогли підтримати проект рішення стосовно створення Канівської об'єднаної територіальної громади.

Про це інформує спеціальний кореспондент «Kanos».

Зокрема, на вчорашньому сесійному засіданні депутат міської ради Юрій Гамалій виступив з ініціативою включити до порядку денного засідання питання стосовно створення Канівської ОТГ. Цього разу  серед депутатів було тривале обговорення даного питання.

Спочатку виступив сам ініціатор питання, який зауважив, що ухвалення відповідного рішення та створення у перспективі Канівської ОТГ дозволить місту вирішити значну кількість земельних питань, зокрема й стосовно костянецького кладовища.

«У мене є інформація, що вчора у Канів були представники однієї із фірм, які у місті хотіли б побудувати сміттєпереробне підприємство. Якщо ми не зможемо їм надати територію, то вони його побудуть, наприклад, у Степанцях. І взагалі Україна розвивається, вона пориває із своїм радянським минулим, вона виходить на інші рубежі, вона йде до цивілізованого європейського світу. Так, звичайно, нам набагато складніше, ніж Польщі, але змінити психологію людей, можна завдяки таким об'єднанням», - констатував Юрій Андрійович.

Натомість депутат від Радикальної партії Василь Зубко зауважив, що розвиток України наразі характеризується тим, що школи та амбулаторії закриваються, села вимирають, українці виїжджають закордон.

«Наша фракція буде утримуватися під час голосування. Села виставляють нам вимоги зробити ремонт доріг, забезпечити функціонування шкіл та амбулаторій, зробити освітлення. Скільки на це потрібно коштів? Нам не вистачить на ці потреби навіть спільного бюджету. І як подивляться на це наші виборці? І хто буде відповідати за це бездумне рішення? Нас звинувачують, що ми не хочемо йти на вибори. По-перше, не так страшно йти на вибори, по-друге, нічого страшного немає у тому, щоб програти на виборах», - емоційно резюмував він.

В свою чергу голова фракції «Опозиційного блоку» Олег Калніболоцький також підмітив, що у новостворених громад виникає дуже багато проблем. Для прикладу, у Степанцях, за його словами, наразі виникають проблеми із створенням медичного закладу, поліції.

«Коли вони звернулися до підприємця, щоб він їм вирахував скільки буде коштувати транспортне сполучення, то він нарахував більше 2-х мільйонів. У них немає таких коштів. Ви подумайте, скільки буде коштувати нам сполучення із всіма селами», - задався риторичним запитанням народний обранець.

Що ж стосується легітимності рішення громадських слухань, то він зауважив, що на заході були присутні лише 0,2% мешканців Канева, тому робити висновок виходячи з цього - недоречно.

А от очільник депутатської фракції «Ветеранів Афганістану» Олександр Куценко наголосив на тому, що і в згадані вище радянські часи було не все так погано.

«Щойно говорили за радянські часи, як той час, що ми втратили, що ми йшли не в ту сторону. Я дуже жалкую за Радянським Союзом, бо тоді ми все мали: школи та лікарні були безкоштовними, всі були забезпечені роботою, питання вирішувалися дуже просто. Ті, хто працювали, мали можливість отримати житло, вивчити дітей, дати їм певну перспективу», - емоційно зауважив він.

Також депутат поділився історією із власного життя, коли на будівництві один із прорабів йому сказав: «коли не знаєш, що робити – перетасуй бригади».

«Таке порівняння напрошується і сьогодні. Район працював, але ми повинні розламати його. Розламавши те, що й так працює, ми повертаємося назад і виникає потреба створення нової інфраструктури. Я за об’єднання, але воно має бути економічно обґрунтоване», - підсумував Олександр Куценко.

Голова фракції ВО «Черкащани» Євген Маланчев у продовження думки попереднього доповідача також погодився з думкою про те, що зламати систему, яка працює, дуже просто.

«Приймаючи це рішення, ніхто не може однозначно спрогнозувати наслідки. Хто дасть гарантію, що буде краще. Тому я думаю, що доречно вивчати досвід інших громад та робити висновки. Я особисто наразі не можу підтримати це рішення», - відмітив депутат.

В свою чергу очільник депутатської фракції «Партії Зелених» Володимир Коржов наголосив, що Канів не може залишатися містом, навколо якого буде об’єднана громада, яка має перспективи для розвитку та залучення інвестицій. Також депутат навів економічний аргумент стосовно перспективи ОТГ та вчергове підкреслив важливість створення ОТГ для вирішення земельних питань.

І все ж, попри різні точки зору і масив аргументів за та проти утворення громади, дане питання було поставлене на голосування, однак, у підсумку депутати так і не підтримали відповідний проект рішення. Під час голосування 17 депутатів підтримали рішення, а 14 обранців – утрималися.