За ніч на території Канівського природного заповідника затримано декілька угрупувань браконьєрів, одні з яких вийшли на «промисел» озброєні зброєю з оптичним прицілом та глушником.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

Проведення природоохоронних рейдів та відпрацювання територій з особливим режимом є пріоритетом в роботі Держекоінспекції та поліцейських Черкаської області.

Так, в ніч з 17 на 18 квітня 2020 року працівниками Управління державного (екологічного) нагляду контролю у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу спільно з водним патрулем Управління патрульної поліції в Черкаській області та спецпризначенцями батальйону поліції особливого призначення ГУНП у Черкаській області на території Канівського природного заповідника, що розташований навпроти села Келеберда Канівського району за ніч затримано три браконьєрських угрупування. Загалом на порушників складено 5 протоколів по ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду).

Проведено розрахунок шкоди природно-заповідному фонду, завданої внаслідок незаконного вилову риби, який по одному з угрупувань склав 5767 грн., а по другому випадку 6252. Вилучено слідчо-оперативною групою 2 човни, сітки месинові 5 штук по 70 метрів кожна, вічком від 40 мм до 70 мм та автотранспортний засіб. В третьої групи вилучено Карабін марки «Марлін» 22 калібру з оптичним прицілом та глушником.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Канівського відділу поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Засоби вчинення порушення та риба вилучені.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловленої риби в нерестовий період на об'єкті природно – заповідного фонду, вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Степанецькому через коротке замикання загорілася надвірна споруда.