Черкаською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 34-річного жителя м. Черкаси, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 336 КК України, – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

За даними слідства чоловік, будучи військовозобов’язаним та визнаним військово-лікарською комісією придатним для проходження військової служби, у серпні 2022 року в Черкаському об’єднаному міському центрі комплектування та соціальної підтримки отримав повістку для відправки на проходження військової служби під час мобілізації у зв`язку з оголошенням Указом Президента України від 24 лютого 2022 року загальної мобілізації та призовом на військову службу у Збройні Сили України.

Однак до місця призову чоловік не прибув та подав заяву про відмову від призову на військову службу під час мобілізації.

Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювалося слідчими СВ Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області.

Санкцією зазначеної статті Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Примітка: відповідно до положень ст. 62. Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку    і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до 8 років позбавлення волі загрожує переселенцю з Сєвєродонецька за підтримку російської агресії.