Мова йде про ініціативи «Прозора ніч» та «Захисник України», втілені в межах мікрогрантового конкурсу «Час діяти Канівщино!», що його проводить Фонд «МХП – Громаді» спільно з ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

Як відзначили у фонді, проєкти хоча й не схожі між собою, спрямовані на різні аудиторії, однак об’єднані однією важливою ідеєю – захист України. «Протягом останніх 9 місяців ми всі абсолютно точно зрозуміли, що підтримка нашої армії, її зміцнення є найважливішою справою для держави й народу, – зауважив Віталій Очеретяний, менеджер фонду. – Й для нас дуже цінно, що учасники конкурсу відчувають цю тему, а головне – пропонують та впроваджують ідеї, спрямовані на підсилення захисту громади».

Так, проєкт «Прозора ніч» ініціювали в Агенції розвитку Канівської громади та середовищі добровольчого формування територіальної оборони, з метою забезпечення останньої спеціальним обладнанням для патрулювання в нічний час. За словами Іллі Труфанова, директора агенції та члена ТрО, це дозволить не лише ефективніше дбати про безпеку міста, а й бути незалежними від наявності чи відсутності електроенергії: «Завдяки проєкту ми укомплектували сили тероборони такими потрібними приладами нічного бачення, портативними зарядними станціями на сонячних батареях та раціями».

Надалі ж, після Перемоги України, хлопці з ТрО кажуть, що комплекти слугуватимуть для навчань у таборі патріотичного виховання «Сонце над Дніпром», який до війни протягом літа відвідували понад 150 дітей.

Ще однією ініціативою, яку презентували, став проєкт Канівської гімназії ім. І. Франка – «Захисник України». Власне він пов’язаний із військовим вихованням молоді.

«Насправді це була наша давня мрія, оскільки в школі не було такого кабінету. Й зараз, під час війни, вона стала ще актуальнішою. Радію, що ми використали свій шанс у конкурсі від МХП і тепер маємо такий хаб зі спеціальним обладнанням. Ключова річ тут – віртуальний лазерний тир! З його допомогою молодь зможе безпечно набувати навичок прицільної стрільби з автомата та пістолета. Крім того, зможемо тренувати вміння з надання домедичної та першої медичної допомоги завдяки спеціальним тренажерам та медичним засобам, базу яких плануємо збільшувати й насичувати новими елементами», , – відзначила директорка школи Валентина  Якименко.

Також Валентина Якименко додала, що проєкт буде корисним не лише для гімназії, а й загалом для учнівської та педагогічної спільноти міста,  оскільки простір планують використовувати для спільних навчань, тренінгів та іншої взаємодії в контексті військового виховання.

 Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у канівському ЦПМСД презентували проєкт «Ти не один» (фото).