У Канівську ГЕС запросили науковців, аби визначити який вид змій часто бачать поблизу території станції. 

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію у Facebook.

Впродовж останнього місяця співробітники Канівської ГЕС неодноразово помічали змій, що викликало у них переживання, адже вони думали, що то гадюки.

«Оскільки нині я на практиці в Канівському заповіднику, то скористався запрошенням адміністрації ГЕС розібратись в цьому питанні. Рішення виявилось просте і неочікуване. Всяк знає, що вуж має яскраві плями на потилиці. Значно менше людей в курсі, що то лише звичайний вуж (Natrix natrix) такий. Водяний вуж (Natrix teselata) таких ознак немає. І, як виявилося, саме він бентежив спокій співробітників ГЕС. Для мене це було цілковитою несподіванкою.

Цьогоріч 20 років, як я приїжджаю до Канева на практику. Але водяних вужів ніколи тут не бачив, їх території розташовані південніше: Дніпропетровська, Кіровоградська області і далі на південь. Несподівано було їх зустріти на Канівщині. Причина розширення ареалу водяних вужів відома, хоч і не всі в неї вірять - глобальне потепління. Так, воно є. Інакше б водяні вужі до Канева не добрались», - зауважив у своєму дописі Леонід Горобець.

Також науковець порадив насамперед не чіпайте змій. Якщо знайшли на дачі виповзок, то не поспішайте панікувати. Придивіться: луски вужів мають посередині невеликі повздовжні смужки, які помітно і на виповзку.

Світлина від Леоніда Горобця.

Світлина від Леоніда Горобця.

Світлина від Леоніда Горобця.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на території Степанецької ОТГ виявлені отруйні змії.