Представити нового керівника у понеділок, 11 січня до Яблунева прибули секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик, заступник міського голови з виконавчої роботи Галина Москаленко, депутати Канівської міської ради, працівники структурних підрозділів органу місцевого самоврядування та інші. Зібралося біля сільради й близько 30 жителів Яблунева.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ражи.

Однак доступ до робочого місця старости був перекритий. Як з’ясувалося, у вхідних дверях до будівлі колишньої сільської ради було заблоковано запханими сірниками. Частина жителів Яблунева на чолі із колишнім виконуючим обов’язки старости села Віктором Огородником обурювалися призначенням на посаду старости села Валентини Берегової та неодноразово влаштовували акції протесту, про що свідчили і залишені плакати.  

До слова, водночас не мали змоги селяни потрапити й до фельдшерського пункту, який також розташовується в приміщенні сільської ради. Аби зафіксувати факт пошкодженого замка, присутні викликали працівників поліції та комунальників.

Тимчасом заступник міського голови Галина Москаленко звернулася до присутніх жителів Яблунева та представила новопризначену старосту села Валентину Берегову.

«Повірте, у нас із вами спільне завдання – зробити життя нашої громади якісно кращим», - наголосила Галина Москаленко.

Керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик нагадав селянам, що відповідно до змін у законодавстві України відтепер громада не обирає старосту сама. Цю кандидатуру за поданням міського голови затверджує міська рада, що й відбулося 26 листопада ц.р. Тоді було призначено 5 старост громад, що ввійшли до Канівської ОТГ.

«Кандидатура Валентини Берегової була запропонована на посаду старости села Яблунів міським головою Ігорем Ренькасом як досвідчений і обізнаний працівник, яка вже знає цю роботу, оскільки довгий час працювала сільським головою в Яблуневі та секретарем в Межиріцькій громаді», - пояснив Володимир Святелик.

Присутні на зустрічі яблунівці схвально зустріли новопризначену старосту.

«Ми – одна громада. Ми разом проживаємо в одному селі. І, переконана, разом будемо робити все для того, щоб підняти Яблунів на вищий соціально-економічний рівень», - звернулася до людей Валентина Берегова.

Разом з тим Віктор Огородник, який мав передати всі матеріальні цінності новому керівнику, до сільської ради не з’явився. За участі працівників правоохоронних органів та свідків представники Канівської міської ради ввійшли до будівлі, відкрили кабінет старости, про що склали відповідний акт. Також усі дії було фото- та відео-зафіксовано.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у перший робочий день новопризначеної старости жителі Яблунева вийшли на акцію протесту до сільради (фото).