Протест у перший робочий день – так зустрічали новобрану старосту в селі Яблунів, що на Канівщині.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію «Суспільного. Черкаси».

Зі слів місцевого жителя Мирона Шкелебея, з таким призначенням не погоджуються. До керівництва громади зверталися неодноразово, але ті на думку людей не зважають. Тому місцеві вшосте вийшли мітингувати.

4 січня – перший робочий день, а старости на місці немає, двері загороджені. За словами Мирона Шкелебея, її й раніше рідко коли можна було застати на місці. Новообрана староста Валентина Берегова керувала селом 10 років, починаючи з 2006 року.

«Вона взагалі не спілкується ні з ким, на зв'язок не виходить. Запустила село повністю», – розповів Мирон Шкелебей.

За словами Марії Кожебекової, кілька років тому за ініціативою старости місцеві віддали землю в оренду підприємцям і залишилися ні з чим.

«Нам скільки всього наобіцяли і не виконали. І що клуб буде відремонтований, що там буде контора і будуть робочі місця».

Зі слів Алли Тітаренко, на думки людей не зважають, хоча до керівництва громади писали не одне звернення: «Мали б з людьми порадитись, запитати, кого ми хочемо, це ж громада. Навіщо її нам поставили, якщо ми не хочемо?».

Алла Тітаренко додала, що на цій посаді місцеві хочуть бачити Валентину Шкелебей. Жінка працює діловодом. Досвіду, за словами кандидатки, у неї вистачає та й за такої підтримки людей готова працювати:

«Я не йду особисто, мене видвинула громада. Досвід є, тому що я працювала п'ять років у органах місцевого самоврядування в Яблуневі. П'ять днів на тиждень я на роботі з 8.00 до 17.00. Це знають усі. Тим більше, я знаю усіх особисто, а також їхні проблеми».

Останні п'ять років село очолював Віктор Огороднік. Нині чоловік – депутат Канівської громади. З його слів, на сесії кандидатуру Валентини Берегової не підтримав.

«Міський голова діє всупереч волі громади. Це попросту «договірняк» і партійні зобов’язання. Також вбачаю в цьому і корупційні діяння, тому що він призначає своїх людей не тільки в Яблунів, а й інші села громади теж без обговорення».

Сільську раду люди завішали плакатами. А перед будівлею муляж новобраної старости посадили на віз. З криками про люстрацію Валентини Берегової, муляж повезли на смітник.

За словами Валентини Берегової, на робочому місці вона не з’явилася, бо ще не було передачі повноважень. Про конфлікт, з її слів, знає.

«Не всі люди категорично налаштовані. Це лише група, яку організовує Віктор Огороднік. У селі я багато чого зробила, сприяла газифікації – це що не показник? Я налаштована працювати щиро з людьми, так як потрібно по закону».

За словами очільника канівської ОТГ Ігоря Ренькаса, призначати старост – обов’язки голови громади, тож ні він, ні депутати нічого не порушували:

«Я призначив фахову людину, яка в цьому була все життя. Була й секретарем ради, колись – сільським головою. Вони обливають її брудом. Це все організовує і маніпулює людьми колишній староста. Я вважаю, їм все одно, хто буде старостою, аби робилася якась робота і ставало краще жити у селі. Але вони не на те орієнтовані, вони хочуть призначити свою особу, а вона недосвідчена. Я їй не довіряю».

За словами Мирона Шелебея, люди налаштовані рішуче і здаватися не планують.

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

У селі на Черкащині протестують проти новообраної старости

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що стало відомо, коли депутати міськради зберуться на перше цьогорічне сесійне засідання.