Телефонні шахраї останнім часом все частіше використовують для своїх незаконних схем платні номери та «грають» на довірі осіб.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію сектора комунікації поліції Черкаської області.
Обласні поліціянти акцентують увагу на тому, що одна з найшкідливіших схем обману телефонних шахраїв - платні номери. Наприклад, на сайті з продажу автомобілів публікується дуже вигідне оголошення, під ним - контакт. Зателефонувавши за ним, людина виявляє, що з рахунку зникла певна сума грошей.
Окрім цього аферисти часто грають на довірі: людям дзвонять на мобільний або домашній телефон і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду, наприклад, затримані поліцією і допомогти їм можна, заплативши певну суму. Все виглядає переконливо - до жертви навіть звертаються на ім'я та по батькові (шахраї зазвичай готуються до подібного роду «роботи»), крім того, людині просто не дають вийти зі стресової ситуації і тверезо мислити і через деякий час вона віддає конверт з грошима «посереднику» або перераховує їх на картку. Дивно, але більшість жертв навіть не здогадується зателефонувати родичу, який, нібито, потрапив у біду.
Від телефонних аферистів найчастіше страждають одинокі люди та пенсіонери. Вони не мають з ким порадитися і довіряють незнайомим людям. Коли факт обману стає очевидним, тільки тоді звертаються до поліції.
Правоохоронці в черговий раз звертаються до громадян з проханням про пильність і просять дотримуватися елементарних правил безпеки, адже часто безпечність і довірливість є основною причиною скоєння злочинів. Будь ласка, перевіряйте інформацію отриману від незнайомих. Пам’ятайте: навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів. Але якщо все ж таки Вас обманули, звертайтеся в поліцію негайно.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 32 ОТГ на Черкащині матимуть власного поліцейського офіцера у громаді.