МХП — вертикально інтегрована компанія, яка є лідером з виробництва курятини, а також займає провідну позицію в рослинництві. У Групу МХП входить низка підприємств, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. Наразі на полях холдингу триває сезон обробки посівів. Ці захисні заходи критично важливі для забезпечення високого врожаю. Дрібниць тут немає: свою роль відіграє і техніка, і технології, і речовини, що застосовуються, і принципи, за якими проводиться обробіток.

Головна мета щорічної обробки посівних площ — захист рослин від шкідників, що забезпечить високий врожай і стале ведення бізнесу впродовж року. Досягається це з обов’язковим дотриманням принципів корпоративної соціальної відповідальності МХП, які включають політику екологічної безпеки, прагнення використання найефективніших сучасних технологій і техніки, а також відповідальне ставлення до людей, що проживають в районах розташування полів холдингу.

Обробка полів рослинницьких підприємства Групи МХП здійснюється згідно з п. 6.1. Державних санітарних правил 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Компанія використовує для обробки сучасні речовини, які в концентраціях, що розпиляються, не завдають шкоди людям, тваринам чи комахам. Зокрема, для боротьби зі злісними шкідниками кукурудзи застосовується інсектицид Кораген 20 к.с. виробництва ф. Дюпон де Немур С.А.С. Швейцарія. Його безпечність підтверджує Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-05/13177 від 22.02.2012 р. Для боротьби з хворобами соняшника та ріпаку застосовується фунгіцид Піктор к.с. виробництва ф. БАСФ СЕ Німеччина. Його зареєстровано Міністерством екології та природних ресурсів, запис у державному реєстрі за № 9306 від 18.12.2015 р., та видано Посвідчення про державну реєстрацію серії А № 05041. Для боротьби із шкідниками ріпаку застосовувався інсектицид Біскайя 240 OD, о.д. ф. «Байєр КропСайєнс АГ» Німеччина, зареєстрований Міністерством екології та природних ресурсів, запис у державному реєстрі за № 10277 від 10.02.2017 р., та видано Посвідчення про державну реєстрацію, серія А № 05846. Усі препарати пройшли сертифікацію щодо безпечності в країнах ЄС.

Безпечність розпилення захисних засобів для рослин також гарантує використання новітньої техніки: на полях холдингу працюють обприскувачі, обладнані під систему точного землеробства. Вбудована «розумна» техніка дозволяє чітко контролювати параметри виливу і площі розпилення, траєкторію, обсяги та час використання речовин для обробки.

Додатковий контроль за процесом здійснюється за допомогою дронів, які спостерігають за обробкою полів з повітря, складають карти прогресу і передають їх до внутрішньої системи управління земельним банком.

«Обробка полів — регулярна і досконало вивчена процедура, — зазначає Олексій Сергієнко, начальник агрономічного відділу МХП. — Відповідальне ставлення до всього процесу від його початку до завершення є необговорюваною необхідністю. Адже від якості техніки, технології, матеріалів залежать майбутні врожаї, а також добробут навколишніх сіл. Як соціально відповідальна компанія, МХП дбає про свою продуктивність виключно з урахуванням того, як вона відображається на успішності суспільства, країни».

Підприємства МХП активно впроваджують у своїй діяльності інноваційні методи обробки землі, техніку, засоби захисту рослин тощо. Комплексний підхід до «розумного» землеробства — важливий крок до зміцнення аграрно-промислового комплексу України та розширення ринків збуту вітчизняної продукції на міжнародний рівень. Спільна робота, досвід поколінь і досягнення сучасності — потужна основа розвитку вітчизняної економіки, двигуном якого є підприємства Групи МХП.

Інформаційна довідка
МХП – провідний виробник курятини в Україні з найбільшою долею на ринку і високою впізнаваністю бренду своїх продуктів. МХП володіє та контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових і олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема через партнерські брендовані точки).

МХП також займає провідну позицію в рослинництві: кукурудзу МХП вирощує для виробництва комбікормів, а інші культури – пшеницю, ріпак тощо – продає третім особам. МХП орендує сільськогосподарські угіддя, які розташовані здебільшого в родючих чорноземних регіонах України.

З 15 травня 2008 року акції МХП котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.