У межах екологічно-соціального проекту компанії «Миронівський птахопродукт» у Яблуневі оновили водогін.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію ВО «Черкащани» у Facebook.

16 травня у Яблуневі відзначили маленьке свято -  відкриття водогону, що забезпечує центральним водопостачанням близько 500 домоволодінь. Питання водозабезпечення для жителів Яблунева було порушене минулого року. Так, у 2017 розпочалося встановлення нової водонапірної башти та облаштування свердловини. Завершальним етап стало прокладання водогону у 2018 році. Заходи проведено в рамках екологічно-соціального проекту компанії «Миронівський хлібопродукт», реалізацією якого у селах Канівщини займаються ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ТОВ «НВФ «Урожай».

За ініціативи депутата Черкаської обласної ради від ВО «Черкащани», директора АФ «Заповіт Шевченка» Володимира Братаніча та ГО «Рідна Черкащина» на створення системи водозабезпечення селян Яблунева МХП за 2017-2018рр. виділив близько 500 тис.грн. Ці кошти допомогли встановити одну із трьох водонапірних башт та прокласти новий водогін по вул.Садова, який з’єднав усю систему водопостачання.

Система водогону дозволяє абсолютно безперебійно та у повній мірі забезпечувати потребу громади у воді. Яблунівський сільський голова Віктор Огороднік стверджує, що вода – це життя, а відтак вирішення питання з водозабезпечення неймовірно полегшить життя громади. Адже близько 45% населення с.Яблунів - це діти та люди похилого віку. Відтак, сільський голова відзначив, що припинився відтік населення із села, покращилися умови проживання та благоустрій.

Від імені громади щиру подяку керівництву ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ТОВ «НВФ «Урожай» висловили яблунівчани: голова ветеранської організації села Володимир Головань та Лідія Пшинишна. За їхніми словами, за останні 30 років село повністю, вперше якісно забезпечено питною водою. І що важливо – до кожного домогосподарства нині підведено трубопровід. На знакову подію до сільської громади с.Яблунів в цей день також завітали: голова Канівської РДА Дмитро Шелест, голова райради Олег Лактіонов, радник голови Черкаської облради Наталія Старікова, депутат Канівської райради від ВО «Черкащани», голова ГО «Рідна Черкащина» Микола Фесенко, представники ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

Начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Світлана Ніколаєнко нагадала присутнім, що загалом же, завдяки реалізації угоди про соціальне партнерство між ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та громадою С.Яблунів, задоволено заявлені потреби соціальної сфери, а також, в рамках вирішення питань з водою у найпроблемніших селах Канівського району за останні два роки безпосередньої фінансової підтримки МХП вже облаштовано нові свердловини у Бобриці, Литвинці та Яблуневі, водонапірні башти – у Тростянці, Мартинівці, Яблуневі, а також надано матеріали для трубопроводів у Литвинці, Мартинівці, Тростянці. Крім того, нині триває облаштування свердловини у с. Грищенці.

   

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що благодійний фонд посприяв у вирішенні проблем із водопостачанням у Литвинці.