Очільник обласного управління культури Олег Островський завітав до Канева, щоб на власні очі переконатись у культурній та історичній цінності знахідки, яку виявили місцеві активісти.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію чиновника у соціальній мережі.

«16 березня отримав дзвінок від стурбованих активістів м. Канів. Вони повідомили, що знищується археологічна пам'ятка - поселення Трипільців. Відразу виїхав до Канівського р-н. Дійсно на земельній ділянці, яку підготували для с/г робіт, стояло близько 3-5 будинків (спалені за звичаєм...), але глечики і кераміка була ціла... пошкодив її вже плуг... (це видно на рештках глечика). Поряд розташовані дачні ділянки... Активісти  впевнені, що це можливо 10% поселення, адже Трипільці жили великими громадами і будинків було багато... зрозуміло, що вони згорені, але залишків кераміки багато і лежать фактично на поверхні (20-40см)... Активісти хочуть , щоб с/г роботи більше не проводили, взяли під охорону і провели археологічні дослідження...», - повідомив чиновник.

Крім того, в коментарях він розповів, що наразі було прийнято попереднє рішення викликати археологічні служби та досліджувати виявлену знахідку.