За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру 8 членам організованої групи за фактом незаконно використання знаків для товарів, які належать одній із закордонних компаній (ч. 3 ст. 299 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Під час досудового розслідування встановлено, що в жовтні 2022 року два місцеві жителі організували та очолили злочинну групу для вчинення злочинів пов’язаних із незаконним використанням знаків для товарів з метою отримання прибутку від продажу електронних приладів та аксесуарів до них (навушників, наручних годинників, кабелів живлення, зарядних пристроїв, чохлів до телефонів, ремінців для наручних смарт годинників). До складу цієї групи залучили ще 6 осіб.

Організатори купували контрафактну продукцію та доставляли її до орендованих ними приміщень, де зберігали для подальшого продажу.

З вересня 2022 року по жовтень 2023 року підозрювані з метою продажу контрафактної продукції розміщували в соціальних мережах «Instagram» та «Facebook» рекламні відеоролики про характеристики товару, ціну, якість та переваги пропонованого до продажу товару.

У подальшому, контрафактна продукція продавалась членами злочинної групи, в тому числі шляхом пересилання через поштові установи.

Під час досудового розслідування проведено обшуки за місцями проживання учасників групи та за місцем зберігання і реалізації продукції з незаконно нанесеними зареєстрованими торгівельними марками. За результатами яких, виявлено та вилучено контрафактну продукцію, яку організована група зберігала для продажу в кількості понад  4 300 одиниць.

Загальна сума матеріальної шкоди, заподіяної іноземній компанії внаслідок дії організованої групи, становить понад 27 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводилось СУ ГУНП в Черкаській області за оперативного супроводу ВКП в Черкаській області ДКП НП України.

Довідково: санкція ч. 3 ст. 209 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чоловіка, який у складі організованої групи ошукав громадян на суму понад 170 тисяч гривень та виїхав із України, судитимуть.