Головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник стверджує, що об’єднані територіальні громади, утворені на території Канівського району, ігнорують потреби Канівської ЦРЛ та не беруть матеріальної участі у забезпеченні діяльності закладу.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Так, Бобрицькою ОТГ на утримання Канівської ЦРЛ в 2019 році було закладено 500 тис.грн. з них профінансовано лише 373,5 тис. грн. (заробітна плата з нарахуваннями). На 2020 рік в бюджеті Бобрицької ОТГ на утримання райлікарні не закладено нічого.
Таганчанська ОТГ в 2019 році заклала в бюджеті 100 тис.грн. на утримання ЦРЛ. Утім, профінансовані ці кошти не були. На 2020 рік кошти на лікарню взагалі не закладалися.
Литвинецька ОТГ заклала на 2019 рік 200 тис.грн., з яких профінансовано було лише 50 (на оплату послуг). На 2020 рік не закладено нічого.
Межиріцька ОТГ – в 2019 році було закладено 150 тис.грн., які так і не було профінансовано. На 2020 рік закладено 70 тис.грн.
Прохорівська сільська рада - в 2019 році не закладено нічого, на 2020 рік закладено 20 тис.грн.
Ліплявською ОТГ цьогоріч було закладено і профінансовано 256,2 тис.грн. (це, зокрема, медикаменти, продукти харчування та послуги). На 2020 рік кошти не закладено.
Степанецька ОТГ в 2019 році в бюджеті громади передбачила 360,7 тис.грн., які, зокрема, були профінансовані на проведення санації дітей громади (25 тис.грн.), утримання стоматолога (108 тис.грн.), гемодіаліз (77692,20 тис.грн.), інформатизацію закладу (150 тис.грн). На наступний рік Степанці заклали в бюджет лише суму 191,07 тис.грн.
«Це кошти - лише на утримання свого стоматологічного кабінету. Щодо всього іншого відповідь – депутати не проголосували. Подібні рішення ставлять під загрозу подальше існування закладу та відповідно надання медичної допомоги вторинного рівня населенню міста Канева та прилеглих об’єднаних територіальних громад», - зауважила Віра Шапошник.
Для порівняння - із загального фонду місцевого бюджету Канівської ОТГ у 2019 році для покращення матеріально-технічної бази лікарні, надання консультативної та стаціонарної допомоги хворим виділені кошти у сумі 3 млн. 44 тис. грн. та із спеціального фонду бюджету міста виділені кошти у сумі 823 258 00 грн.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Канівському ЦПМСД відкрили черговий кабінет.
Для главного врача Каневской центральной районной больницы выход один.
Передать амбулаторные карты всех пациентов на баланс фельшерско-акушерских пунктов “хитросделанных” ОТГ.
Пусть там и получают квалифицированную медицинскую помощь.
Ідея гарна, та, жаль, нездійсненна. Саме страшне у цьму процесі, що Канів втратить окрім МРЕВ, податкової, санстанції… ще й лікарню. РЕХВОРМА по-українськи. ВСЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ !
РОЗУМНЕ РІШЕННЯ.
Це явно порохоботи там зібралися -я думаю новий голова РДА швидко всіх поставить на місце .Поганих лікарів повиганяє ,а погані ОТГ позакриває
Новий голова РДА поставить всіх на місце???????? На місце може поставити той, хто на це місце поставиви нового голову РДА. Де бачено, щоб лялька керувала ляльководом? Нонсенс.
Прохорівська ОТГ? Щось нове)))
“Передать амбулаторные карты всех пациентов на баланс фельшерско-акушерских пунктов “хитросделанных” ОТГ. ”
Ага, і шлагбаум на в’їзді в Канів поставить!?
А хворі люди з села всім до лампади.
Треба щоб всі вимерли, і не заважали приватизувати українську землю.
Якщо керівники ОТГ та інші не розуміють важливості вторинної ланки( стаціонарна допомога та допомога “вузьких” спеціалістів, лабораторії, державної стоматології) , може провести експеримент на місяць- дійсно не обслуговувати населення району. У кожній ОТГ є свій сімейний лікар, десь є стоматолог- хай працюють. Навіщо їм стаціонарна допомога ЦРЛ ? Щось трапиться серйозніше, то прямо до керівника ОТГ в кабінет із своїм хворим!!! Міська влада( старі пердуни, яким уже нічого не треба), якщо не вміє захищати своє населення, може нехай складає свої повноваження, ШВИДЕНЬКО ТАК, щоб нові ВЖЕ щось робили!!!
Згоден. Питання тільки, до чого тут міська влада? ОТГ є самостійною юридичною структурою, має власні органи управління, власний бюджет і т.д. Який вплив має Канівська міськ рада на Степанецьку чи Бобрицьку ОТГ? Навіть голова РДА на них впливу безпосереднього не має. Звиняйте, наслідки РЕХВОРМ по-українськи. Тепер, як кажуть москалі, “как хочу – так ворочу”. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ у дії. Нічого, не за горами той час, коли народ, понаїздившись по лікарнях Золотоноші, Корсуня, Черкас скаже своїм очільникам ОТГ, що краще було би фінансувати свою лікарню, та буде запізно. Чужі теж безкоштовно не будуть приймати “чужих” (вибачте за тавталогію) пацієнтів. Та хто про це зараз думає. Зараз ейфорія. Кожен голова ОТГ став “великим царьком малої державки”. Керують.
“Треба щоб всі вимерли, і не заважали приватизувати українську землю”.
“Умная мисля”, Козаче. Довго думав, доки тираду надумав? Так, якщо всі – то всі. І ти теж. Тоді нікому буде ні заважати, ні приватизувати.
За земельку згадав? Актуалльна тема? Так тут на гальюнКаностаймсі проскочила інформація про відповідь профільного міністерства на звернення КМР. Ти, якось, проігнорив цей матеріал. І ГУРУ твій, св.Лука теж не захотів встрявати. Дивись, обережно. Земельне питання – це парафія “вищих ешалонів”. По носі можна заробити.
Яременка почерк. Ему Ряба запретила больнице помогать