Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Служби у справах дітей виконавчого комітету Канівської міської ради.

Коли дитина залишається без батьківського піклування чи родина, в якій вона проживає, опинилась в складних життєвих обставинах, тоді на порятунок приходить патронатна родина, яка приймає в свою сім’ю дитину та надає їй тимчасовий прихисток і турботу та рятує її від потрапляння до інтернатних установ.

У цей час служба у справах дітей проводить роботу з батьками для подолання ними життєвих негараздів та вирішується питання щодо подальшої долі дитини: усиновлення, влаштування в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, під опіку, піклування чи повернення дитини в родину.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронат над дитиною є оплачуваною соціальною послугою, яку тимчасово надає патронатний вихователь за участю помічника, і за яку передбачена грошова винагорода. Помічником патронатного вихователя може бути не лише член сім'ї. Служба у справах дітей допомагає шукати помічника для того, хто вирішив стати патронатним вихователем.

ОБОВ'ЯЗКИ ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ?

- забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

- створити належні умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

- співпрацювати з батьками або законними представниками дитини з метою подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначений органом опіки та піклування.

Патронатний вихователь бере дитину на виховання в житлове приміщення, яке він або його сім'я займає на законних підставах.

ЯКА ОПЛАТА ПРАЦІ?

Патронатний вихователь отримує грошове забезпечення:

- на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць;

- 3,5 - для фізичних осіб приватних підприємців з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок;

+ 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків,

у разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно троє і більше дітей;

-1 мінімальну зарплату на місяць будуть платити на період очікування дитини;

-7 днів оплачуваної відпустки нараховують патронатному вихователю за 3 місяці догляду дитини;

Помічник патронатного вихователя отримує оплату праці в розмірі 1 мінімальної зарплати на місяць.

ЯКІ ВИПЛАТИ НА ДІТЕЙ НА МІСЯЦЬ?

- для дитини без інвалідності - 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць;

- для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць;

Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя та використовується патронатним вихователем у повному обсязі для задоволення її потреб.

ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ В СІМ'Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ?

-до 3 місяців;

-до 6 місяців за рішенням орган опіки та піклування, коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя;

-понад 6 місяців - тільки під час воєнного стану, якщо триває процедура позбавлення батьківських прав або дитину за рішенням суду вилучають у батьків без позбавлення їх батьківських прав.

Якщо Ви бажаєте підтримати дитину, поділитися з нею сімейним теплом та стати патронатним вихователем, звертайтеся за детальною інформацією до служби у справах дітей виконавчого комітету Канівської міської ради за адресою: вул. Захисників України, 3 (ІІІ поверх) м. Канів, Черкаський район, Черкаська область, тел.(04736) 3-24-34

Нагадаємо нещодавно ми  писали про те, що патронатна сім’я з’явиться у Бобрицькій громаді (фото).