Із квітня збільшені стипендії щомісяця також отримуватимуть учасники бойових дій та особи з інвалідністю, внаслідок Другої світової війни, та учасники війни, яким виповнилося 90 років і більше. 

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Відповідне рішення було ухвалено в ході останнього засідання виконавчого комітету Канівської міської ради.

Члени виконкому затвердили нові розміри щомісячних стипендій, зокрема:

 

  • учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни періоду Другої світової війни - 1000 грн. (до цього часу розмір стипендії становив 200 грн.);
  • учасникам війни, яким виповнилося 90 і більше років - 300 грн. (було 150 грн.);
  • матерям загиблих (померлих) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України - у розмірі 1000,00 грн. (було 200 грн.).

Начальник управління соціального захисту населення Анатолій Пилипенко поінформував, які ще додаткові пільги отримують сім’ї загиблих учасників АТО/ООС за кошти міського бюджету в Канівській міській територіальній громаді.

«Усі поховання загиблих героїв проходили за кошт міста. Також усім сім’ям загиблих виділялася одноразова матеріальна допомога з міської скарбниці в розмірі 20 тис.грн. Надавалася допомога і на встановлення пам’ятника на місці поховання. Матері, які втратили своїх синів, мали змогу безкоштовно оздоровлюватися. Окрім того, за кошти міського бюджету проводилися ремонти житла членам сімей загиблих учасників бойових дій», - зауважив Анатолій Пилипенко.

Цікавилися члени виконкому, яким чином відбувається пошанування загиблих захисників у інших містах, зокрема, на Черкащині. За словами Анатолія Пилипенка, в області подібні виплати та стипендії здійснюються лише в Умані, Золотоноші та власне Черкасах.

«Золотонішці здійснюють одноразову виплату раз у рік, в Умані стипендія щомісяця, але не матерям загиблих, а їх дітям. У Черкасах матері загиблих отримують стипендію в розмірі 2000 грн., але їхній бюджет складає більше мільярда, в Каневі – 180 мільйонів на все», - відзначив очільник управління соцзахисту населення.

Ми були перші, хто взагалі започаткував таку допомогу ще в 2016 році. Тоді сума в 200 грн. – це були гроші. Сьогодні, звісно, що ні, але, зізнаюсь, упустили цей момент. Це треба було зробити ще при затвердженні бюджету на 2021 рік. Виправляємося зараз, - прокоментував ситуацію Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що виконком дав дозвіл на розташування сезонних закладів відпочинку на набережній.