Суд зобов’язав приватне підприємство «Канівавтотранс» виплатити Черкаському обласному відділенню Антимонопольного комітету штраф та пеню в сумі 136 тис грн.

Відповідне рішення ухвали Господарський суд Черкаської області, інформує «Kanos» із посиланням на Наші гроші.

Як зазначається у повідомленні, в лютому 2015-го адмінколегія Черкаського обласного територіального відділення АМКУ визнала ПП «Канівавтотранс» винним в порушенні антиконкурентного законодавства.

А саме, фірма мала переваги над конкурентами через надання послуг з перевезення пасажирів з порушенням схеми маршруту та розкладу руху в порушення укладених договорів, законодавства та приписів Укртрансінспекції у Черкаській області.

Ще під час перевірки Укртрансінспекції в 2014 році було виявлено, що під час маршрутів на Київ та Черкаси пасажирів висаджували не на автостанції, а на зупинці громадського транспорту. Таким чином, підприємство не сплачувало автостанційний збір, як інші перевізники. Як наслідок, квиток у «Канівавтотранс» був дешевший.

При розгляді цього питання, АМКУ встановив, що такі порушення фірма здійснювала не вперше, тому оштрафувала її на 68 тис грн. Але підприємство відмовилося платити і через суд спробувало скасувати рішення комітету. Навіть після програшу в суді штраф фірма не заплатила.

Відтак, обласне управління АМКУ звернулося до суду з вимогою стягнути з «Каніватотранс» не тільки штраф, а й 68 тис грн пені. Суддя вирішив, що правомірність штрафу АМКУ була доведена ще попереднім судом, коли фірма намагалася оскаржити рішення АМКУ.

Також суд підтвердив, що розмір пені нараховано вірно, а тому задовольнив позов комітету.

Відзначимо, що ПП ««Канівавтотранс» сьогодні зареєстроване на Олексія Куницю та Антоніну Калніболоцьку. Керівником підприємства є Дмитро Калніболоцький. Раніше засновником підприємства був його батько – Олег Калніболоцький, який і керував підприємством.

Калніболоцький-старший очолював Канівську міську організацію Партії регіонів, в 2010 році був обраний секретарем міськради. В 2013-2014 роках був в.о. міського голови після того як обраний мер Віктор Ніколаєнко подав у відставку.

Наразі Олег Калніболоцький є головою фракції політичної партії «Опозиційний блок» в Канівській міській раді.