За процесуального керівництва Черкаської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно фізичної особи – підприємця та інженера з технічного нагляду, які підробили офіційні документи та привласнили бюджетні кошти (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що між комунальним підприємством з обслуговування об’єктів комунальної власності та фізичною особою – підприємцем у 2019 році укладено договір підряду на капітальний ремонт системи опалення приміщення.

У подальшому підрядник за пособництва інженера з технічного нагляду склав акти приймання виконаних будівельних робіт, до яких завідомо вніс неправдиві відомості про використані матеріали та їх обсяги, після чого передав замовнику для підписання та оплати.

У результаті вказаних протиправних дій місцевому бюджету завдано збитків на суму понад 740 тис. грн.

З метою відшкодування завданих збитків прокуратура звернулася з цивільними позовами до обвинувачених.
Досудове розслідування здійснювали працівники СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області за сприяння співробітників УСБУ в Черкаській області.

Довідково: санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна; санкція ч. 2 ст. 366 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що засуджено 33-річного черкащанина, який торгував неіснуючою військовою амуніцією.