Із нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України у Канівській громаді відбулись тематичні заходи.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зранку цього дня заступник міського голови Тетяна Жівотова, разом із учасниками та ветеранами АТО/ООС Канівщини, поклали квіти до могил полеглих героїв, які мужньо захищали кордони рідної країни: Анатолія Чупилки, Андрія Петрушенка, Олександра Перцева та Сергія Кобченка.

Далі представники влади, учасники бойових дій на території інших держав та в АТО/ООС, ліквідатори ЧАЕС, ветерани та всі небайдужі пройшли пішою ходою від площі Соборної до площі Тараса Шевченка.

В процесі ходи учасники покладали квіти до пам’ятників Героям Небесної Сотні та жертвам Другої світової війни, загиблим воїнам-афганцям та пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії.

Біля Пам’ятного знаку захисникам України відбувся мітинг-реквієм.

– Сьогодні в день Покрови Пресвятої Богородиці ми вшановуємо захисників і захисниць України. Сім років тому Указом Президента цей день було оголошено національним державним святом. Ввібравши в себе безліч віх нашої складної історії свято Покрови Божої Матері здавна шанувалось українським народом, – зазначив міський голова Ігор Ренькас. Та додав, що сотні жителів Канівської громади не посоромили свою малу батьківщину, не шукали причин, а стали в ряди захисників, щоб зупинити навалу, зберегти омріяну і политу кров’ю попередніх поколінь свободу і незалежність.

Війна, що триває більше семи років, народила тисячі сучасних героїв – захисників і захисниць України. Нам є кого ставити у приклад для підростаючого покоління.

Також під час мітингу Ігор Ренькас нагородив учасників та учасниць АТО/ООС медалями за незламність духу та до 30-річчя Незалежності України.

А вже увечері у Міському будинку культури всі охочі могли відвідати святковий концерт присвячений Дню захисників та захисниць України і Дню українського козацтва. Ліричні композиції та запальні пісні у виконанні місцевих артистів не могли залишитися без оплесків. Найзворушливішим моментом концерту стало його закінчення, коли всі учасники бойових дій та ветерани, які були у залі, вийшли на сцену та особисто подякували нашим талантам.

Тож висловлюємо щиру вдячність відділу культури, керівництву будинку культури та виконавцям (Роман Лозовий, Євген Литвин, Марина Кузьмак, Ярослава Котляр, Людмила Салтикова, Леся Степаненко, Вікторія Воюцька, Олена Степаненко, «Кобзарева криниця» (кер. Мар’яна Сторчоус), «Здоровенькі були» (кер. Петро Шевченко), «Канівчанка» (кер. Олександра Горідько), «Sky» (кер. Яна Пашигор) та «Невгамовні» (кер. Вікторія Воюцька)) за неймовірні емоції подаровані всім присутнім.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі створили комунальне підприємство «Шевченківський культурний центр».