Минув лише тиждень центрального місяця весни, а погода вже вдруге презентує незвично високі як для квітня температури у нашому регіоні, причиною якого стало інтенсивне перенесення тропічного повітря з північної Африки.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Ситуація в атмосфері робить все, щоб температура підвищувалася, при цьому з великим успіхом. І не тільки за рахунок надходження теплого повітря, а й завдяки його прогріву під уже високим сонцем. Підтвердженням є сьогоднішні високі 20-21° на 12 годину.

Зреагувала на таку аномалію тепла і температура води у Дніпрі, яка вже прогрілася до 11º, що є найвищим значенням на цей час за 60 років гідрологічних спостережень.

Висотний антициклон, що сформувався у середній тропосфері, на поточному тижні забезпечить Черкащину сонячною, сухою та літньою погодою. До 11 квітня температура вночі 8-13°, вдень 21-26°.

Із 12 квітня свіжий північний вітер «розбавить» високі градуси. Температура вдень лише 15-20°, ніч залишиться теплою 8-13°.

За попередніми прогностичними розрахунками, із 15 квітня до нашого регіону наблизиться атлантичний циклон, який порушить літню ідилію: задощить, температура знизиться на 4-6°. У понижених формах рельєфу можливі заморозки.

На Черкащині вже встановися високий 4 клас пожежної небезпеки, місцями - надзвичайний 5 клас. Тому рятувальникам потрібно бути напоготові - зростає ймовірність лісових пожеж, населенню не нехтувати правилами пожежної небезпеки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вандали пошкодили альтанку у сквері поблизу Лимарки.