Середземноморські циклони рухаються із заходу на схід більш північній траєкторії. З одного боку, вони псують погоду, зумовлюючи опади та поривчасті вітри, а з іншого - у розпал зими приносять небувале тепло.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Температура повітря на Черкащині «стрибнула» від 10° морозу до 3° тепла, атмосферний тиск впав на 10 одиниць. До цих аномалій додався туман з видимістю 200-500 м при поривах вітру 12-14 м/с.

Це пояснюється швидким переміщенням активних та частих циклонів і контрастних повітряних мас, залучених у їх циркуляцію. Їхні ритми можуть не збігатися з добовим ходом температур. У теплий період року такі ситуації не виключені, а ось узимку трапляються часто.

Сьогодні наш регіон перетне холодний атмосферний фронт, температура почне знижуватися і ввечері стане мінусовою. Опади припиняться, але те, що вже випало, замерзне, тому на дорогах та тротуарах буде слизько. Температура впродовж доби 1º морозу – 4º тепла.

У вихідні під впливом Європейського антициклону, синоптична ситуація стабілізується. Надходження арктичного повітря знизить температуру на 3-5°: вночі 4-9º морозу, вдень 1-6º морозу. Істотні опади малоймовірні.

Новий робочий тиждень розпочнеться спокійною зимовою погодою. Температура вночі 5-10° морозу, вдень 0-5° морозу.

На водних об’єктах області, внаслідок відлиги, відбувається послаблення льодових утворень. Тому виходити на лід вкрай небезпечно!

Нагадаємо нещодавно ми публікували  анонс заходів  із нагоди відзначення Дня Соборності України у Канівській громаді (фото).