Температурний фон після надзвичайного рекордно-теплого лютого знижується та повертається до своєї кліматичної норми.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Скандинавський антициклон Джеспер, який почав поширюватися на південь та вже охопив значну територію від о. Шпіцберген до Чорного моря, «увімкнув» процес похолодання на Черкащині. Втім, дивуватися не варто, адже рання весна завжди має норовливий характер. Не поспішайте перевдягатися у легкий весняний одяг, весняне тепло.

Найближчі три доби антициклон Джеспер продовжить формувати на Черкащині спокійну, суху погоду з температурою вночі 1-6º морозу, вдень 1-6º тепла. Лише в окремі періоди проглядатиметься сонце, на яке відразу реагуватимуть стовпчики термометрів підвищуючись до +10º.

Проте вже у неділю, 10 березня, атмосферний тиск почне падати, а це одна із ознак, що в атмосфері відбудеться перебудова. Атлантиці вдасться відтіснити на схід антициклон-довгожитель, запустити циклонічну діяльність та активізувати весняні процеси.

У понеділок, 11 березня, без опадів, температура вночі 0-5º тепла, вдень 3-8º тепла.

Відсутність ефективних дощів та рвучкий вітер створили передумови для раннього початку пожежонебезпечного періоду на Черкащині. Особливо небезпечні весняні пожежі сухої трави, яка миттєво загорається від найменшої іскри. Тож слід утриматися від спалення сухих рослинних решток, очерету, тощо. Продукти горіння забруднюють атмосферне повітря та шкодять здоров'ю людей.

За попередніми оцінками, 12 березня, після тритижневого періоду сухої погоди на Черкащині розпочнуться дощі. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 5-10º тепла. Дискомфорту додаватиме рвучкий південний вітер.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що підтоплення спостерігається на полях та лугах біля села Кононча (фото).