Із п’ятниці і до Великодня антициклон «SVEN» пролонгує переважно сонячну та суху погоду, незважаючи на те, що атмосфера «увімкнула» північний процес.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Висотні повітряні течії почали транспортувати холодне повітря у наш регіон, температура знизиться на 2-3°: вночі 4-9º тепла, вдень 15-20º. Вночі та вранці 4-5 травня на Лівобережжі Черкащини на поверхні ґрунту  можливі заморозки 0-3°.

Водночас показник гори мості в лісах підвищиться до високого 4 класу. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та проявляйте обережність у поводженні з вогнем у приватному житловому секторі, а також перебуваючи у лісових масивах на відкритих територіях та біля торфовищ.

Температура води у Дніпрі сьогодні на ранок 16ºС - це одна з найвищих температур за останні 30 років.

Агрометеорологічні умови цілком сприятливі для вегетації всіх сільгоспкультур. Не зважаючи на холодні ночі, пригнічення їх росту та розвитку не відчувалося. Завдяки тривалому утриманню незвично теплої погоди та рекордній сумі накопиченого тепла, їх фазовий розвиток продовжується із випередженням середніх багаторічних строків на 1,5-2 тижні. Свідченням цього було небувало раннє цвітіння плодових та озимого ріпаку.

А на старті й рекордно раннє колосіння озимої пшениці, яке очікується з початку другої декади травня. У південних регіонах України озимина вже колоситься, тож налаштовуємося на ранні жнива.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вода із іржею може з’явитися у центральному водогоні у Каневі.