Щорічно 29 серпня в нашій країні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради. 

Із 2014 року 33 новітні Герої, вихідці з Канівської громади, віддали своє життя за наше майбутнє. Тож у День пам’яті захисників України у Канівській міській територіальній громаді відбулися меморіальні заходи.

Зранку представники виконавчого комітету, старости сіл громади, військовослужбовці, рідні та близькі загиблих у російсько-українській війні поклали квіти до місць поховань Героїв, а отці Сергій Нікітін та Володимир Червонніков провели поминальну літію.

«Загибель або поранення українських захисників викликають у нас біль і справедливу ненависть до окупанта. Але навіть в праведному гніві маємо єднатися в прагненні до перемоги над ворогом, протистояти ворожій пропаганді та боротись за Україну», - звернулася до присутніх секретарка Канівської міської ради Оксана Пяткова.

Також вона поіменно згадала земляків, які виконували свій громадянський обов’язок, жертвуючи власним життям, аби ми могли жити в вільній Україні.

«Андрій Петрушенко, Анатолій Чупилка, Олександр Перцев, Сергій Кобченко, Іван Григорович, Лариса Прохоренко, Олег Пахомов, Євгеній Федоришин, Євген Слюсаренко, Вадим Юрченко, Віталій Вдовенко, Роман Левченко, Олег Горідько, Григорій Зазірний, Сергій Бойко, Віталій Тертичний, Олександр Гуцаленко, Олександр Миндра, Олександр Жадан, Олексій Сологуб, Олександр Стешенко, Іван Кутовий, Дмитро Каціман, Євгеній Тригубенко, Максим Гайдай, В’ячеслав Довженко, Борислав Каптур, Сергій Петренко, Олександр Погребняк, Олександр Запотоцький, Євгеній Калінченко, Руслан Анісімов, Олександр Харитончук - ці імена назавжди закарбовані на сторінках історії міста як герої-захисники», - наголосила Оксана П’яткова та висловила слова співчуття родинам загиблих.

День пам’яті захисників України відзначають 29 серпня. Пам’ятну дату своїм указом встановив Президент України Володимир Зеленський із метою гідного вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців та учасників добровольчих формувань. Цього дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі. Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі відбулися урочистості із нагоди відзначення Дня Незалежності України (фото).