Із нагоди Дня Незалежності канівський міський голова Ігор Ренькас та бургомістр міста Хелмно Маріуш Кендзєрскі підписали договір про партнерське співробітництво у галузях освіти, культури, спорту і туризму.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Напередодні святкування Дня Незалежності у Канів завітала делегація із польського міста Хелмно, у межах робочого візиту якої був підписаний додатковий договір про співпрацю між містами.

«Минулого року, перебуваючи в Хелмно, я мав честь підписати Угоду про дружбу і партнерські зв’язки між нашими містами. А сьогодні можу без сумніву стверджувати, що та подія була частиною великої роботи, яку здійснює Україна на шляху до входження в об’єднану Європу», - зауважив міський голова Ігор Ренькас.

Як розповів бургомістр міста Хелмно, знайомство українського і польського міст відбулося завдяки українці Вікторії, яка наразі мешкає в Польщі, але завжди з любов’ю згадує про рідний Канів.

«У розповідях Вікторії про своє рідне місто завжди звучать слова захоплення, гордості і любові, - розповідає пан Маріуш. – Коли ж ми самі відвідали ваше місто, то були ним просто захоплені. Ваша відкритість та гостинність залишають у гостей незабутнє враження», - зауважив очільник польського міста.

За рік партнерський стосунків між містами Канів відвідали близько 60 мешканців Хелмно і близько 200 канівців за рік побували у польському місті.

Підписаний договір підтверджує волю обох міст підтримувати співробітництво відповідно до Угоди про партнерське співробітництво, укладеної 25 червня 2016 року в місті Хелмно, особливо у галузях освіти, культури, спорту і туризму. Зокрема, передбачає співпрацю між ансамблями, товариствами культури, організацію спільних культурних, спортивних і туристичних заходів; обмін представниками спортивних команд, художніх колективів; співпрацю бібліотек, музеїв, будинків культури; співпрацю в галузі охорони пам’яток історії і культури; співпрацю між школами і навчальним закладами; обмін школярів і студентів; обмін досвідом в галузі підготовки навчальних програм та інших проектів.