Нещодавно народний депутат від Канівщини Владислав Голуб звернувся на одному із сесійних засідань парламенту до уряду з проханням звернути увагу на діяльність виконуючого обов'язки директора державного підприємства «УкрТрансХімАміак» Віктора Полозова, який, за словами парламентаря, має бізнес в Росії і при тому займає таку високу посаду на стратегічно важливому для держави підприємстві.

«Стратегічне українське ДП «УкрТрансХімАміак» управляє магістральним трубопроводом, який доставляє в м. Одесу аміак. Обороти підприємства складають мільярди гривень. Наразі в.о. директора цього українського підприємства є пан Віктор Полозов. Але цей пан має управляючу компанію у м. Москва, країні-агресора, яка іде війною проти нашої держави. Крім того, В. Полозов має підприємства у Московській області та Росії, які також пов'язані з хімічним підприємством. Попри зусилля міністра економіки, який намагається відкрито й чесно провести конкурс на цю посаду, В. Полозов намагається зірвати цей конкурс на посаду директора ДП «УкрТрансХімАміак», - заявив Голуб.

 


Відзначимо, що пікантності ситуації додало і те, що ім'я Полозова нещодавно з'явилось в числі потенційних претендентів, які можуть балотуватись на дострокових парламентських виборах по 197-му одномандатному виборчому округу з центром в м. Каневі, хоча сам  він це спростував.

З огляду ж на резонансність даної ситуації, журналісти «Kanos» вирішили офіційно звернутися до виконуючого обов'язки директора державного підприємства «УкрТрансХімАміак» і за сумісництвом депутата Черкаської обласної ради Віктора Полозова з проханням прокоментувати озвучені нардепом звинувачення.

У телефонному коментарі депутат обласної ради назвав заяви Владислава Голуба повною нісенітницею та зауважив, що Голуб абсолютно не розбирається у речах, про які говорить.

«Головною причиною необґрунтованих звинувачень на мою адресу є те, що Владислав Голуб повністю втратив довіру виборців у своєму окрузі. Визнавати це він не хоче, бо боїться втратити депутатський мандат. Тому й відважився таким ганебним методом «зачистити поле» для майбутніх виборів, намагаючись ліквідувати потенційних конкурентів», - зауважив Віктор Полозов.

Щодо слів Голуба, то на його думку, насправді нардеп не знає і не розуміє того, про що говорить. «Підприємства з такою назвою, як «УкрТрансХімАміак» в Україні немає. У мене особисто підприємств у Московській області також немає, а керуюча компанія холдингу «Алвіго» знаходиться в Естонії, а не в Москві», - відзначає він.

Стосовно ж його бізнесу в Росії, то як відзначив Полозов, він ніколи його не приховував.

«З 1991 року я по крихтах створював інженерно-проектний бізнес, в якому сьогодні працює більше 1000 інженерів-проектувальників. Вони будують хімічні підприємства у всьому світі. І головним центром є компанія в Таллінні (Естонія), Інститути знаходяться в Сєвєродонецьку, Рівному, Києві, Новомосковську, Москві. Є представництва в Узбекистані та Ірані. Із практично не працюючого заводу по виробництву каталізаторів в Сєвєродонецьку, який виробляв лише біля 200 тонн продукції на рік, всього за п`ять років ми зробили сучасне підприємство, яке випускало протягом року вже 1000 тонн. І тоді нашим заводом зацікавилася відома німецька компанія, котра на той момент була на ринку вже 150 років. Ми разом створили спільне підприємство, котре успішно працює і наразі вже виробляє до 3000 тисяч тонн продукції», - ділиться своїми думками депутат обласної ради.

Крім того, з його слів, коли в 2000-му році він переїхав з Естонії в Україну, то засоби, зароблені інженерним бізнесом інвестував в українське сільське господарство, хоча в Естонії це було би зробити набагато легше. 

«Я придбав господарство, в якому вдвічі збільшив поголів`я великої рогатої худоби. Наразі на Золотоніщині будую сучасну кролеферму на 3000 голів зі всією інфраструктурою - комбікормовий завод, забійний цех тощо. В чистому українському полі побудував олійний завод із повною автоматизацією і елеватор на 30000 тонн зерна. Аналогічних заводів з таким устаткуванням, культурою виробництва і автоматизацією в Європі, практично, немає. Звичайно все, що я перерахував, я досягнув завдяки людям, з якими пліч-о- пліч працюю вже більше 25 років. І дуже за це їм вдячний», - констатував Полозов. 

З огляду на це, він звернувся до Владислава Голуба із запитанням, чому останній не заявляє з трибуни Верховної Ради про те, що він вже зробив для української економіки?

«Не говорить про створені мною робочі місця, сплачені податки, про допомогу солдатам на фронті і військовим частинам Черкащини, хворим дітям, школам, дитячим дошкільним установам? Не говорить про те, що допомагаю в будівництві храму, дороги і т.д., а заявляє про те, що я сепаратист і поплічник Путіна? Допоки такі люди, як Голуб будуть знаходитись у Верховній раді та інших держаних закладах, нічого у нас не зміниться в країні», - резюмував Полозов.