Серед найбільш розповсюджених схем - розміщення оголошень в інтернеті, або в друкованих засобах масової інформації щодо пошуку працівників, наприклад, охоронців чи прибиральниць у заклади медичної сфери (аптеки) або дитячі садки.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.

Зловмисники використовують зокрема номери з кодом 0 900 ххх ххх. Якщо зателефонувати на них, із мобільного рахунку списуються кошти, а також абонент отримує від оператора мобільного зв'язку рахунок із «мінусом».

Звертаємо вашу увагу, що код на початку номера (0 900) означає телефонне зʼєднання за дуже високу ціну, яка покладається у витрати абонента, який здійснює дзвінок.

Поліцейські радять бути пильними та дотримуватися правил безпеки:

перевіряйте інформацію про вказаний в оголошенні заклад, контактні дані та посадових осіб на офіційних ресурсах або у реєстрах;

за можливості, не телефонуйте за незнайомими номерами та не відповідайте на дзвінки невідомих осіб;

у випадку зняття коштів із рахунків, зверніться до мобільного оператора;

не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на підроблений сайт;

повідомте про подію за номером «102» або подайте звернення на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

Пам’ятайте, ваша уважність та обережність сприятиме попередженню шахрайств.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що посадовцю Черкаської міськради повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами.