Аферисти використовують фейкові «кружечки» у Telegram, щоб виманити гроші або поширити фішингові посилання, або через образливі коментарі зловмисники намагаються викрасти особисті дані.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.
Щоб виманити кошти шахраї зламують акаунти та завантажують голосові чи відеоповідомлення користувача, монтують потрібний шахраям діалог, у якому ви начебто просите гроші, та розсилають підроблені відео вашим друзям та знайомим.
Тож, якщо ви отримали підозрілий «кружечок», перевірте інформацію — попросіть написати в іншому месенджері або зателефонувати. Також поліціянти радять увімкнути двофакторну автентифікацію для захисту акаунта.
Окрім цього наразі поширена ситуація, коли невідомі профілі залишають образливі коментарі чи надсилають такі повідомлення в Instagram. Викликаючи емоційну реакцію, вони змушують користувача перейти на їхній профіль, де сторінці є посилання, яке веде на фішингову сторінку. Після переходу здійснюється злам акаунту або викрадення особистих даних і грошей.
Для убезпечення правоохоронці радять не переходити за підозрілими посиланнями, увімкнути двофакторну автентифікацію, обмежити можливість коментування для незнайомців та блокувати акаунти, що поширюють гейт.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що поліцейські викрили 20-річного жителя Черкащини, який видавав себе за військового та виманював з людей гроші.