Могила Тараса Шевченка разом з Шевченківським національним заповідником із вересня 1989 року перебуває у Попередньому списку об’єктів-кандидатів на включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Міжнародна процедура внесення об’єктів культурної спадщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО передбачає включення об’єкту до Попереднього списку, після чого держава набуває право подати номінаційне досьє на об’єкт для безпосереднього внесення до Списку.

Смілянською окружною прокуратурою установлено, що з часу внесення Могили Тараса Шевченка до Попереднього списку об’єктів-кандидатів на включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, упродовж понад 30 років уповноваженими органами у сфері охорони культурної спадщини комплексних та достатніх заходів задля підготовки номінаційного досьє на вказаний об’єкт не вжито.

Така протиправна бездіяльність не тільки позбавляє одну з «культурних перлин» Черкащини повноцінного захисту з боку держави та Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але й, особливо в умовах російсько-української війни, фактично нівелює і знецінює її значимість та культурну, історичну цінність.

З метою вжиття Міністерством культури та стратегічних комунікацій України вичерпних заходів для підготовки та подання документів про включення Могили Тараса Шевченка та Державного історико-природничого музею-заповідника до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, прокурором скеровано відповідний позов до суду.

Наразі Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі.       

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівські гирьовики здобули низку перемог на відкритому турнірі у Києві (фото).