Алгоритми штучного інтелекту долучилися до складу експертів конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!». ChatGPT-4 опрацював 38 поданих заявок з Канівщини. Усі заявки були рекомендовані до фінансування. Однак, ШІ визначив і аргументував власний список з 10 переможців, який команда організаторів оприлюднить під час оголошення всіх переможців.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію МХП – Миронівська птахофабрика.

«Ми, як Фонд, що розвиває громади, маємо й самі удосконалюватися та випробовувати нові технічні підходи до збору, опрацювання чи подання інформації. Сьогодні Україна задає технологічні тренди в благодійності: від можливостей збору донатів через PayPal чи в криптовалюті до використання NFT-технологій чи VR/AR-форматів у своїх акціях. Ми – не виняток. Ми стежимо за інноваціями та думаємо, як їх інтегрувати в наші активності, аби оптимізувати й покращити нашу взаємодію з тими, хто цього найбільше потребує», – прокоментувала Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді», який був організатором конкурсу «Час діяти, Україно!».

Долучення ChatGPT-4 до оцінювання конкурсних заявок цьогоріч було експериментальним. Наступного року, коли функціонал та алгоритм ШІ ще більше вдосконалиться, GPT може стати повноправним членом журі. Адже кількість заявок щороку зростає на 100-200%: 2021-го на конкурс подали 425 заявок, 2022-го – 400, а 2023-го – 837. Аби належним чином опрацювати їх та відсіяти хоча б на першому етапі ті, що зовсім не відповідають критеріям, можна буде використовувати ChatGPT чи інші алгоритми.

До розгляду заявок вирішили залучити найсучаснішу версію штучного інтелекту ChatGPT-4 з розширеними можливостями доступу до інтернету та читанням файлів з даними. Кожен проєкт розглядався окремо за спільним «промптом» (опис завдання для ШІ). GPT-4 повинен був коротко описати проєкт, його переваги для громади й дати свою рекомендацію щодо фінансування/відхилення заявки. Параметри оцінки будуть вказані у «промпті» і вони будуть такими ж, на основі яких рішення приймає експерт-людина. Оцінка від ШІ на даному етапі необхідна, щоб оцінити релевантність заявки оцінці журі.

Наступного року експерти та організатори врахують уже наявний досвід, аби вдосконалити й пришвидшити процедуру опрацювання.

Крім алгоритмів штучного інтелекту конкурсні заявки учасників оцінюватимуть ще 10 членів журі. Кожен з них – експерт у своїй галузі й регіоні:

  • Вербицька Лариса – експертка з організаційного розвитку ICAR Єднання;
  • Костюченко Артем – координатор відділу національних партнерств БО «Українська освітня платформа» – Львів;
  • Лелюк Роман – директор Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – Київ;
  • Медина Павло – керівник молодіжного центру «Нові крила» та «Першого молодіжного каналу» – Волинь;
  • Петрухан-Щербакова Людмила – кандидат педагогічних наук, співзасновниця Тренінгового центру «Уеs» – Київ;
  • Ропало Любов – координаторка експертної групи в межах навчального компонента «Разом вдома: сильна громада, ефективна адаптація ВПО» програми «Стійкість» Фонду Східна Європа – Черкаси;
  • Сиротюк Михайло – голова ГО «Центр Науки Тернополя» – Тернопіль;
  • Ткаченко Ярослава – Program Officer, USAID DOBRE Program, Ukraine;
  • Хайловська Олена – фахівчиня з навчання та розвитку команд, сертифікований коуч ECF, програмна директорка БО «БФ СпівДія» – Київ;
  • Шелест Ольга – тренерка молодіжних/соціальних програм та проєктів. Фахівчиня із залучення ресурсів для НУО. Директор БО «БФ "ДАРУЄМО РАДІСТЬ"» – Дніпро.

Через рекордно велику кількість заявок та потреби в детальному їхньому розгляді оголошення цьогорічних переможців «Час діяти, Україно!» відбудеться пізніше запланованого терміну. Орієнтовно – на початку липня. Точна дата буде відома й оприлюднена в соцмережах БФ «МХП-Громаді».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що шість бізнес-ідей на Канівщині отримають грантову підтримку у межах конкурсу «Роби своє».