Голова Державного агентства із питань кіно Пилип Іллєнко, який нещодавно повідомив, що йде із посади, поділився враженнями про стан річки Дніпро у Прохорівці, де його родина має дачу.  

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на пост Пилипа Іллєнка у Facebook.

«Це протока між селом Прохорівка і урочищем Шелестів острів на Дніпрі. Вона потроху перетворюється на болото, але в дитинстві я її пам'ятаю зовсім інакшою. Повноводна, швидкоплинна. Нею іноді могли навіть баржі пройти, хоч фарватер завжди був з іншої сторони острова, там де Тарасова гора та село Пекарі.

Прямо тут під товщою води жили величезні соми, тут біля берега стояли човни, тут легко можна було втопитися необережній людині. А потім все потроху почало змінюватися. Спочатку під кінець літа, як води в Дніпрі ставало менше, почала іноді серед протоки з'являтися неймовірно красива коса з чистого білого піску, що скрипів під ногами. До коси треба було пливти від берега.

А через кілька років можна було вже перейти по пояс у воді. А ще за декілька літ - коса з'являлася вже в червні і перестала бути білою. Потім вона перетворилася на острів, а згодом і на півострів з калюжами багна. Ще пройде якийсь час і тут почнуть рости дерева, а Шелестів острів напевне з'єднається з материком.

Але іноді, коли з канівської греблі скидають надлишок води, все стає таким, як і багато років тому. Потужна та швидка Дніпрова течія заповнює все від берега до берега й змиває весь бруд, зносить всіх жаб та змій, вириває з коренем болотні трави й водорості», - зазначив у своєму пості Пилип Іллєнко.

Світлина від Пилипа Іллєнка.

Світлина від Пилипа Іллєнка.

Світлина від Пилипа Іллєнка.

Світлина від Пилипа Іллєнка.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через три роки Дніпро може зміліти.