Антициклон, прямуючи на Каспій, 28-29 травня поверне вітер на південно-східні румби. При такій синоптичній ситуації створюються ідеальні умови для транскордонного перенесення у наш регіон повітря з пиловими частками із Каспійської низовини.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

У суху погоду спостерігається погіршення видимості та помутніння неба, а, коли ці частинки потрапляють у вологу повітряну масу, то випадає «брудний дощ», який ми вже побачили 24 квітня 2024.

За синоптичними розрахунками, на покращення ситуації, очищення повітря можна розраховувати 30.05.2024.

Частинки пилу можуть спричиняти подразнення слизових оболонок, кашель та чхання. Особливо це небезпечно для людей, які страждають на захворювання органів дихання, алергічні реакції та людей похилого віку. Тому бажано обмежити перебування на відкритому повітрі, а також зачиняти вікна в оселях та частіше проводити вологе прибирання.

Північний антициклон, який панує аж до висоти 12 км, впевнено утримує свої позиції і не дає шансів вологому повітрю Атлантики пробитися у наш регіон. Тому на Черкащині більше місяця дощів практично не було і травень 2024 «планував» стати одним із найсухіших в історії метеорологічних спостережень. Проте, літньому сезону властивий мозаїчний характер злив, що відчула Уманщина 24 травня, коли за чотири години вилилося 23 мм дощу, а це майже половина місячної норми.

Кліматичний маятник, що із 19 травня хитнувся з аномального холоду в літнє тепло, продовжує збільшувати позитивне відхилення температурного фону і завершить весну на високій температурній ноті.

У вівторок, 28 травня, переважатиме сонячна та суха погода; температура вночі 11-16°, вдень 23-28°.

29-31 травня – посилиться конвекція, яка визначає термодинамічну нестійкість атмосфери: вранці типово безхмарне небо, після обіду гримлять грози, а надвечір все заспокоюється. Чому так відбувається? З прогріванням величезні маси теплого повітря спрямовуються вверх. Там вони остигають і формують потужну конвективну хмарність, з якою пов’язані літні явища: зливи, грози, шквали та град. Температура вночі 12-17º, вдень 22-27º.

За попередніми прогностичними розрахунками, календарне літо у нашому регіоні розпочнеться з високих 27-29 градусів, але подібні показники трапляються часто.

Ситуація з пожежною небезпекою не втішна, в лісах області переважає НАЙВИЩІЙ – 5 клас. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та проявляйте обережність у поводженні з вогнем у приватному житловому секторі, а також перебуваючи у лісових масивах на відкритих територіях та біля торфовищ.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що купальний сезон розпочався на Черкащині.